אינסוף המסע שאינו נגמר

אינסוף המסע שאינו נגמר

חיים שפירא

אינסוף המסע שאינו נגמר
שפירא חיים

על כל השאלות האלה ועל שאלות רבות אחרות תמצאו תשובות בספר זה:

מדוע חשב פיתגורס ש-36 הוא הגיל האידיאלי לגבר? כמה ארנבות משתתפות ב"מופע הארנבות של ד"ר פיבונצ´י"? האם קו יכול למלא ריבוע?

מהו הקשר בין הוכחות ארוכות, אלכוהול והרגלי קריאה? מהו הקשר בין פנלופה קרוז, מגן דוד ומשולש פסקל? האם אינסוף אחד יכול להיות גדול יותר מאינסוף אחר? האם קיימים דברים שעליהם אי-אפשר לדבר? למה אכילס לא הצליח להשיג את הצב?

מה צריך לעשות כדי לקבל דוקטורט במתמטיקה? האם הומר סימפסון מצא טעות בהוכחת משפט פרמה? האם מחבר הספר מצא הוכחה קצרה ופשוטה למשפט פרמה? מה נשחב ל"סקסי" בעיני מתמטיקאים? איזה מספר נקרא על שמו של פו הדוב?

איך קשורים כדורגלנים ודוגמניות לפרדוקס של גלילאו גליליי? האם יש בקו ישר אינסופי יותר נקודות מאשר בקטע קטנטן? איך אפשר לראות את האינסוף?

חיים שפירא הוא בעל תוארי Ph.D, במתמטיקה ובהוראת מדעים. מלמד מתמטיקה, כלכלה, פסיכולוגיה, ספרות ופילוסופיה. מרצה בכיר במכללה למנהל. זכה פעמים רבות בפרס המרצה המצטיין והוגדר כאחד המרצים המבוקשים בישראל הן על ידי "גלובס" הן על ידי "דה-מרקר". לימד שנים מתמטיקה בפרויקט לילדים מחוננים מטעם אוניברסיטת תל אביב. הוא מחברם של רבי-המכר שיחות על תורת המשחקים ועל הדברים החשובים באמת.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 89.00 ₪
מחיר באתר 80 .10
+ -
שם:
אינסוף המסע שאינו נגמר
מחבר:
חיים שפירא
מאייר:
דני קרמן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011372768
מוציא לאור/ספק:
כנרת
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?