למה האבולוציה נכונה

למה האבולוציה נכונה

ג'רי קוין

למה האבולוציה נכונה / קוין ג'רי

במאות השנים האחרונות המדע חשף אינספור אמיתות מופלאות על העולם שבו אנו חיים, אבל אף אחת מהן לא מעוררת רגש ותעזים כל כך – לחיוב ולשלילה – כמו האבולוציה. אלא שבכל העימותים המתמשכים, מתנגדי האבולוציה, חסידי ה"בריאתנות" ו"התכנון התבוני", מתעלמים מפן מהותי אחד של העימות: ההוכחות, האמיתות האמפיריות, המוכיחות מעל לכל ספק את אמיתות האבולוציה בדרך של ברירה טבעית.

גוף ההוכחות הזה הוא עצום, מגוּון ומופלא. הוא משתרע על פני כל קשת החקירה המדעית - מגנטיקה, אנטומיה וביולוגיה מולקולארית ועד פליאונטולוגיה, גיאולוגיה ועוד.

למה האבולוציה נכונה הוא סיכום תמציתי, נגיש ומרתק של העובדות התומכות בתורת האבולוציה של דרווין. בימים אלה מדענים מוצאים מינים המסתעפים ממינים קודמים, צופים בברירה טבעית המשנה חיות וצמחים ממש לנגד עינינו, ומגלים עוד ועוד מאובנים המעידים על שינוי שהתרחש בעבר הרחוק: דינוזאורים שהנצו נוצות, דגים שגידלו גפיים ועוד. בכל עמוד ג'רי קוין חושף בפנינו בשפה צלולה וכנה כיצד האבולוציה מעצימה את יפי החיים.

הקריאה בספר החשוב הזה מאפשרת לנו להבין מדוע מדענים רבים כל כך הקדישו את חייהם להוכחת תורת האבולוציה ולהגנה עליה, ומדוע אנשי חינוך נאבקים במרץ בתביעות לייחד זמן שווה להוראת תפיסות השוללות את האבולוציה.

קוין מספק תחמושת לתומכי האבולוציה ומציב אתגר בפני מתנגדיה: הוא חושף את עושר התהליכים ששורטטו לראשונה בידי דרווין, פורש את שלל הממצאים החדשים בתחום, ומוכיח בבהירות שהאבולוציה היא הרבה יותר מתיאוריה – האבולוציה היא עובדה, עובדה שאף אדם סקרן לא יכול לפקפק בה.

"אני רוצה לראות איזה אדם בר-דעת יקרא את הספר המרהיב הזה ועדיין יתייחס ברצינות אל 'תיאוריית' התכנון התבוני..."
ריצ'רד דוקינס, מחבר הגן האנוכי ויש אלוהים?

"מדענים לא משתמשים במלה 'אמת' בקלות ראש, אבל בספר העמוק והנהדר הזה ג'רי קוין מסביר לנו למה ביולוגים שמחים להשתמש בה כשהם מדברים על אבולוציה."
סטיבן פינקר, מחבר האינסטינקט הלשוני

"למה האבולוציה נכונה הוא הספר שקיוויתי שמישהו יכתוב יום אחד: תיאור נגיש ומרתק של אחד הרעיונות החשובים ביותר שהאדם הגה... קוין יצר קלסיקה!"
ניל שובין, מחבר הדגש בתוכנו
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 118.00 ₪
מחיר באתר 106 .20
+ -
שם:
למה האבולוציה נכונה
מחבר:
ג'רי קוין
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011323057
מוציא לאור/ספק:
משכל הוצאה לאור
ביקורות
 • נפטלי אבישטין 19 בספטמבר 2019

  ספר מדהים

  אני מבקרת ספרים ידוע בNYC וקראתי את הספר הזה עד הסוף והוא מדהים ממש ! חובה לקניה
  ותביא לי YUTUBE MONEY

 • נפטלי אבישטין 19 בספטמבר 2019

  ספר מדהים

  אני מבקרת ספרים ידוע בNYC וקראתי את הספר הזה עד הסוף והוא מדהים ממש ! חובה לקניה
  ותביא לי YUTUBE MONEY

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?