רשת הזמן

רשת הזמן

אלון הלפרין

הגיע הזמן לחשוף את הסיפור המסתורי של מושג הזמן.
זמן הוא דבר כה בסיסי בחיינו עד שהוא נראה לעתים מובן מאליו. אולם עצרו רגע וחשבו: מהו זמן? כיצד אפשר להגדיר אותו? אם תנסו להתעמק בהגדרה של מושג הזמן תגלו לא רק שהתשובה לשאלות אלה אינה טריוויאלית, אלא גם שלמרבה ההפתעה, מעולם לא נמצאה להן תשובה אחת ברורה ומוסכמת.
לפני 2,500 שנים הגדירו שני פילוסופים יוונים שתי תפיסות עולם מנוגדות של מושג הזמן: הרקליטוס הגדיר את הזמן כדבר היסודי ביותר בעולם ופרמנידס הגדיר אותו כאשליה בלבד. הידעתם שגם הפילוסופיה והפיזיקה של המאה ה-21 ממשיכות להתווכח בנוגע לשאלה אם ה"זמן" הוא אמיתי או אשליה בלבד?
הספר שלפניכם מוביל את הקורא במסע מרתק בעקבות התפתחות הדיון במושג הזמן, מהעת העתיקה ועד המאה ה-21, ומתאר כיצד המהפכה שחוללו תורת היחסות ותורת הקוונטים בפיזיקה של המאה ה-20 פתחה כיווני חשיבה חדשים על מושג הזמן. התחנות השונות במסע זה נוגעות בשאלות פילוסופיות על תפיסת המציאות, מסע בזמן, דטרמיניזם ובחירה חופשית. נושאים שהיו עד היום נגישים למעטים, כמו המסתורין העולה מתורת הקוונטים, הופכים בספר לתובנות בהירות.
הספר דן גם בקשר בין תורת המורכבות והרשתות, שהיא תחום מחקר המתפתח במהירות בעשורים האחרונים, לבין מושג הזמן. ההבנה של מערכות מורכבות, כמו מערכות ביולוגיות ומערכות כלכליות, חושפת תובנות חדשות בנוגע להתפתחות תהליכים בתחומים רבים בחיי היום-יום האישיים שלנו, בכלכלה ובחברה האנושית בכללותה. בסופו של דבר מצטרפות תובנות אלה לכדי תיאוריה שלמה אחת על היקום, הזמן והמציאות.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
רשת הזמן
מחבר:
אלון הלפרין
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013621080
מוציא לאור/ספק:
מטר
ביקורות
 • דור 22 ביולי 2018

  ספר מדהים! שואב אותך אליו כמו חור שחור:)

  לדעתי מתאים לכל מי שמתעניין בנושא שאלת הזמן והרבה מעבר... בספר הסופר מדבר על הרבה שאלת פילוסופיות עדכניות שכולם שמעו אבל מעולם לא ידעו מה מקורם האמיתי.
  הספר בנוי בצורה נכונה כך שזה מרגיש כמו סדרה בהמשכים שכל פרק עוסק בנושא אחר

 • רומן 5 ביוני 2018

  מאוד מעשיר וקל לקריאה

  הספר שעוסק בתחום האסטרופיזיקה ובתיאורית תפיסת הזמן- זהו נושא לא הכי קל להבנה למישהו כמוני שלא בא מהתחום. ד"ר הלפרין מצליח בכתיבתו הדי נגישה להבין תפיסות מורכבות של תיאוריות הזמן-מרחב ולהנגיש אותו לאדם הפשוט, וזו משימה לא קלה בכלל.
  בזכות ספר זה התלחתי להבין (אם כי באופן חלקי) את קיצור תולדות הזמן של סיבן הוקינג. אם לא הייתי קורא את רשת זמן קודם, לא הייתי דבר בסיפרו של הוקינג.
  ממליץ את הספר לכל מי שרוצא לנסות להבין את הבסיס של תורת היחסות ותורת הקוואנטים, ולא בא מהתחום.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?