החלקיק האלוהי

החלקיק האלוהי

איאן סמפל

חזית:
איאן סמפּל
החלקיק האלוהי
בּוֹזוֹן היגְס והמצוד הגדול ביותר במדע

גב:

בתחילת שנות השישים של המאה ה-20, שלוש קבוצות של פיזיקאים, שעבדו כל אחת בנפרד, במדינות שונות, נתקלו ברעיון שעתיד לשנות לחלוטין את מדע הפיזיקה ולהצית את דמיונם של אנשי המדע בעשורים הבאים. הרעיון היה למצוא את מה ש כּוּנה אחר-כך בּוֹזוֹן היגְס – כלומר להבין סוף סוף מה נותן מַסָה לדברים, הלבֵנָה החסרה האחרונה בבניין החיים. עכשיו, אחרי כמעט חמישים שנה, החלקיק הזה התגלה במאיץ החלקיקים האדיר CERN, וההשלכות של הגילוי הן אדירות.
החלקיק האלוהי אורג יחד את הסיפורים של האנשים מאחורי החיפוש, את היריבויות הבינלאומיות, את הכסף העצום, וכמובן את המדע שמאחורי ההרפתקה המדעית הגדולה ביותר של זמננו. איאן סֶמְפְּל, הסופר המדעי עטור הפרסים, זכה לגישה בלתי-אמצעית אל פיטר היגְס, המדען שעל שמו נקרא החלקיק, וגם בילה זמן רב ב-CERN. בספר הזה הוא מתאר בבהירות ובחיוניות איך התקדם החיפוש השאפתני הזה – מהלך שהושקעו בו מיליארדים רבים, שלוּוה בחששות אדירים (האם החיפוש עצמו עלול להשמיד את היקום? שאלה שבאמת נשאלה...), כמו גם בכישלונות מפוארים – עד לגילוי המדהים והשלכותיו.

"סמפּל נותן תיאור מרתק של מסע הציד הזה... תקראו את הספר הזה."
The Guardian
"כתיבה מדעית במיטבה!"
Kirkus Reviews


דש מחבר:
איאן סמפּל הוא הכתב לענייני מדע של העיתון גארדיין. הוא בעל תואר דוקטור בתחום הביו-רפואה מאוניברסיטת לונדון. סמפּל זכה בפרסים רבים על כתיבתו העיתונאית.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
החלקיק האלוהי
מחבר:
איאן סמפל
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011324277
מוציא לאור/ספק:
ספרי עליית הגג
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?