מדינה של מיליונרים

מדינה של מיליונרים

ריבלוב אלכסנדר ושירבינט עמנואל

אין כל ספק בכך שישראל זכאית לתואר "מדינת סטארט-אפ".
על אף זאת, הצלחה זו אינה באה לידי ביטוי ברמת החיים המתקיימת במדינה או בהשפעה על מדדים סוציו-אקונומיים אחרים, שעל פיהם ישראל מוגדרת כבינונית בלבד.
הכלכלה הישראלית מתאפיינת בפער גדול ביצרנות בין סקטור ההיי-טק המודרני לשאר הסקטורים. פער זה נובע מתהליך הגלובליזציה, שמביא להתהוותם של מרוויחים ומפסידים. כיום, המפסידים הגדולים ביותר מן הגלובליזציה הנם אזרחיהן של מדינות עשירות, שהכנסותיהן הראליות אינן גדלות, אלא דורכות במקום. הפיתוח מתרחש ברובו במספר קטן של מרכזים כמו ניו-יורק, לונדון, הונג-קונג ואחרים. שאר העולם, כולל ארצות מתקדמות, יהפכו בהדרגה לספקיות של משאבים, ולשווקים עבור המוצרים, שפותחו ועוצבו במרכזים
אלה.
בידי ישראל הבחירה אם להפוך לאחד ממרכזי פיתוח עולמיים אלה, או לחלופין – להישאר בפריפריה המדשדשת. על מנת להשתייך לקבוצה הראשונה, על ישראל להתמודד עם כמה אתגרים.
ספר זה מיועד עבור אנשים המבקשים להבין תהליכים כלכליים בעולם המודרני ולהכיר את הפרמטרים ההכרחיים לצמיחה כלכלית.
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 79.00 ₪
מחיר באתר 71 .10
במחיר מיוחד לחברי מועדון
67 .54 לחברי מועדון
+ -
שם:
מדינה של מיליונרים
מחבר:
ריבלוב אלכסנדר ושירבינט עמנואל
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010140431
מוציא לאור/ספק:
סטימצקי
ביקורות
  • תבל 28 באוגוסט 2020

    כתיבה רעה

    ספר בעל מידע ותוכן מעניין אך בניגוד לטענת הספר לפיה "הספר מיועד עבור אנשים המבקשים להבין תהליכים כלכליים...", הספר כתוב בצורה מאוד לא ברורה ומבלבלת ומשתמש בהרבה מושגים ללא הגדרתם, ניתן למצוא בו שגיאות הדפסה והפוקוס על כלכלת ישראל אליו הספר מתיימר הוא מאוד שולי ומתבטא בסעיף קצר בסוף כל פרק שגם הוא סוטה מהנושא של כלכלת ישראל לאחר פסקה או שתיים.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?