ירושלים בתנך 669

ירושלים בתנך 669

שלמה צזנה / יצחק לוי

מה יש בה בירושלים, שמוביל לעוצמה האין סופית של הרגשות שקיימים כלפיה? רגשות שממשיכים להתקיים דור אחרי דור, שנה אחר שנה, כבר 3,000 שנה? ממה נולדו הרגשות הללו בעם היהודי? וכיצד הפכו כה עזים כך שהתפשטו גם אל בני דתות אחרות? כיצד הפכה עיר קטנה ושולית, על ספר-המדבר, בלי משאבים מיוחדים או מיקום יוצא דופן, לעיר בעלת מעמד כלל-עולמי ועל-דורי ?

ספר זה נולד במטרה לפענח כיצד סיפורה של ירושלים בתנ"ך, הפך אותה לבעלת מעמד נדיר בתולדות העמים.
בספר מובאים מסקנותיהם של שני חוקרי ירושלים - שלמה צזנה, עיתונאי וותיק ומחבר שורה של ספרים מוערכים ("מדריך לעיר ירושלים", "חקוק באבן", "ירושלים 100 נקודות חן"), והרב יצחק לוי, מומחה לירושלים, מחנך שנים רבות בישיבת "הר עציון", ומרצה במכללה האקדמית הרצוג - שבחנו את הקו המחבר בין כל669 ההופעות של המילה ירושלים בתנ"ך.
פסוק אחרי פסוק, פרק אחרי פרק, ספר אחרי ספר, נרקמת ההבנה לעוצמתה של ירושלים לאורך דורות.

סיפורה של ירושלים הוא סיפורו של קונפליקט. סיפור שבעיקרו האדם מנסה לגעת בשלמות. החיפוש אחרי גן עדן עלי אדמות מתנהל בעיר שהיא מקום של צדק ושל יושר, שבו האדם יכול לבחור ולהתנהל בה על פי הכללים ולהרוויח מכל טוב, או להפר את הכללים ולהפסיד הכל.

סיפורה של ירושלים- המקום אותו בחר ה' לשכן את שמו שם - שזור בספר התנ"ך לכל אורכו. סיפורה של עיר שגרמה לאנשים לאהוב אותה, לקדש אותה, להילחם עבודה ולמות בעבורה. עיר שהסילוק ממנה נחשב חורבן ועונש והרצון לחזור אליה ייצר כמיהה ותקוה. עיר שהיא יעד, סמל ותקווה. ירושלים היא מקום שלאורך אלפי שנים שימש עבור עם שלם וייחודי כתובת ולבסוף הפך לזהותץ

ספר חובה בכל בית. נכס אמיתי לאוהבי ירושלים והתנ"ך.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
ירושלים בתנך 669
מחבר:
שלמה צזנה / יצחק לוי
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011950250
מוציא לאור/ספק:
בית אל
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?