שובי נפשי / דר מיכאל אבולעפיה

שובי נפשי / דר מיכאל אבולעפיה

ד"ר מיכאל אבולעפיה

בשנים האחרונות רבו המאמרים, המחקרים ואף הספרים העוסקים בחיבור המרתק בין בריאות הנפש ועולם הרוח. כבר לפני שמונים שנה, בעבודותיו של ויקטור פרנקל ובספרו 'האדם מחפש משמעות', ולפני כארבעים שנה, במחקרו של פרופ' מרדכי רוטנברג אודות הפסיכולוגיה היהודית, מתואר הקשר העמוק והבלתי ניתן לניתוק בין הנפש ובין עולם הרוח. לאחרונה אנחנו עדים להתעניינות הולכת וגוברת בקשר המרתק בין רוחניות יהודית לבין טיפול במצבים נפשיים מורכבים.

במקביל לכל זה, התרפיה הגופנית התפתחה אף היא וזכתה בפרסומים רבים. אסף רולף בן שחר, בספרו 'אנטומיה של הטיפול, פסיכותרפיה גופנית', מתאר תפיסה חדשה, לפיה עברנו מ'אני חושב משמע אני קיים' ל'אני מונכח משמע אני קיים'. בנוסף, החלה הפסיכותרפיה ההתייחסותית להתייחס אל המטפל כחלק מן הטיפול, והדגישה את חשיבות האמפטיה כחלק מהתהליך הטיפולי.

ה-TEXTBOOK המוגש לפניכם, העוסק ב'פסיכותרפיה אינטגרטיבית יהודית', הינו אוסף של עשרות מאמרים בתחום, ומטרתו להפגיש את הקורא עם החיבור ההולך ונוצר בין תחום הפסיכולוגיה היהודית ובין הפסיכותרפיה האינטגרטיבית והגופנית, תחומים שזכו לחקירה רבה כל אחד בפני עצמו, ומשלימים זה את זה, כחלק מתהליך טיפולי הכולל גוף, נפש ורוח יחד, בהסתכלות מלאת אמונה במציאות, באדם ובבורא עולם.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 196.00 ₪
מחיר באתר 176 .40
+ -
שם:
שובי נפשי / דר מיכאל אבולעפיה
מחבר:
ד"ר מיכאל אבולעפיה
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
010090219
מוציא לאור/ספק:
דברי שיר-תרבות יהודי
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?