שברו את הכלים הקבלה והמודרניות היהודית

שברו את הכלים הקבלה והמודרניות היהודית

רוני ויינשטיין

שברו את הכלים הקבלה והמודרניות היהודית / ויינשטיין רונימה היה סוד קסמה של קבלת צפת, ומה הוביל חלקים גדולים בציבור היהודי בעת החדשה המוקדמת לאמץ אל אורח חייהם שינויים כה ניכרים שהציעו האר"י, חיים ויטל, הרמ"ק ותלמידיהם?

הספר טוען כי כוחה של הקבלה במאות ה-16 וה-17 לא היה בחדשנות התיאולוגית ובתיאורי האלוהות המרתקים שהציעה, אלא בהבנת הצרכים של התפוצות היהודיות בעולם המצוי בתהליכי שינוי ניכרים - הן במרחב הנוצרי באירופה והן במרחב המוסלמי של האימפריה העות'מנית בגדולתה: התחזקות המדינה הריכוזית, כלכלה גלובלית, גילוי "העולם החדש", המדע החדש.

ליהודים ולשכניהם היה משותף הרצון לערוך שינוי או רפורמה דתית ניכרת. הקבלה היא זו שסיפקה את הכלים למודרניזציה של הדת ואורח החיים היהודיים, ויצרה גשר אינטימי בין המסורת הדתית הקתולית וזו היהודית.


ד"ר רוני ויינשטיין (מכון מינרבה, אוניברסיטת תל-אביב; מכון ואן-ליר, ירושלים) חוקר בשנים האחרונות את הזיקה בין שינויים בתחום הדתי ובין תהליכי המודרניזציה של התרבות היהודית בעת החדשה המוקדמת. את ספרו הקודם הקדיש ויינשטיין לעיסוק הגובר בגוף ובמיניות בקבלה ובספרות המוסר היהודית.

שברו את הכלים הקבלה והמודרניות היהודית מאת רוני ויינשטיין בהוצאה לאור של אוניברסיטת תל אביב.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 84.00 ₪
מחיר באתר 75 .60
+ -
שם:
שברו את הכלים הקבלה והמודרניות היהודית
מחבר:
רוני ויינשטיין
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0583-49
מק"ט:
013371878
מוציא לאור/ספק:
ליאור שרף הפצות
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?