מנחה לחנה

מנחה לחנה

מנחה לחנה הוא אסופת מאמרים ייחודית של טובי החוקרים בארץ ובעולם במדעי היהדות לכבודה של פרופ' חנה כשר, חוקרת מובילה בעולם בפילוסופיה היהודית בימי־הביניים באוניברסיטת בר־אילן. באסופה זו נתקבץ לו עושר גדול מעולמה של הפילוסופיה היהודית של ימי־הביניים, דיונים מרתקים בהגותם גדולי הפילוסופים הספרדיים שלנו של ר' סעדיה גאון, ר' יהודה הלוי, הרמב"ם, שפינוזה. כמו גם עיונים עמוקים בפילוסופיה היהודית בעת החדשה אצל גאוני עולם ומעצבי דרך, כגון משה מנדלסון, ישעיהו ליבוביץ' ועמנואל לווינאס. אך לא רק פילוסופים נושאים דברם בקובץ מלא כרימון זה אלא נמצא בו גם דיונים עמוקים מעולמם של מיסטיקנים מרכזיים בעולמה של היהדות והאסלאם, כגון מחקר נכבד ומהותי על ר' אברהם אבולעפיה ראש המדברים בקבלה הנבואית בימי הביניים ועל אבו חאמד אלגזאלי ומֻחיי אלדין אבן ערבי מהדמויות הבולטות בעולמה של המיסטיקה הצוּפית.
________________________________________
ד"ר אבי אלקיים הוא ראש המחלקה למחשבת ישראל וראש מרכז שלמה מוסיוף לחקר הקבלה, הפקולטה למדעי היהדות, אוניברסיטת בר־אילן. מחקריו עוסקים בתורת הקבלה בימי הביניים ובראשית העת החדשה, ביחס שבין פילוסופיה ומיסטיקה, בתולדות הרעיון המשיחי בישראל וביחסי הגומלין שבין המיסטיקה היהודית והמיסטיקה הצוּפית באסלאם. אבי אלקיים הוא עורך משותף של דעת: כתב עת לפילוסופיה יהודית וקבלה. הוא מתרגם מערבית לעברית חיבורים מן המסורת הצוּפית הקלסית ואף זכה בפרס המועצה לתרגומי מופת על תרגומו את "גוּמחת האורות" לאבו חאמד אלגזאלי.
ד"ר אריאל מלאכי הוא עו"ד, בעל תואר במשפטים מאוניברסיטת בר אילן ובעל תואר דוקטור במחשבת ישראל מאוניברסיטת בר אילן. מחקריו עוסקים בפילוסופיה היהודית בימי הביניים בכלל, ובזיקתה לפילוסופיה המוסלמית וללוגיקה האריסטוטלית בפרט. על הרקע הזה הוא בוחן את היחסים והזיקות שבין תבונה והתגלות, פילוסופיה ודת. עבודת הדוקטור שלו, שנכתבה בהנחיית בעלת היובל, הפרופ' חנה כשר, עוסקת ביחסו של ר' יהודה הלוי לפילוסופיה ושכלתנות בספר הכוזרי. בין היתר, הוא עוסק גם בשאלת השפעתה של הפילוסופיה על ההלכה ועל המשפט העברי.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 224.00 ₪
מחיר באתר 201 .60
+ -
שם:
מנחה לחנה
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011786844
מוציא לאור/ספק:
אדרא
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?