יהדות קיומית

יהדות קיומית

אלחנן שילה

יהדות קיומית הוא פרי הגותו של ד"ר אלחנן שילה, העוסקת בעולם המחשבה היהודי. מטרת הספר להציע אלטרנטיבה לאוכלוסייה היהודית שנמצאת על קו התפר שבין דתיות לחילוניות. הדיכוטומיה דתי-חילוני כבר אינה רלוונטית לכמה קבוצות בחברה הישראלית: רבים מעוניינים לשמור מצוות ולהמשיך את המסורת, אך עומדים אובדי עצות מול ההלכה וסעיפיה הדקדקניים. הם נרתעים מכניסתה של ההלכה לכל היבטי החיים, ומנסים למצוא את דרכם לדתיות סובייקטיבית משלהם.
הספר דן באפשרות של קיום מצוות בצורה רכה יותר מזו ההלכתית, ומציע דגם נועז של יהדות רצופה בין הלכה לחילוניות. תודעה חדשה זו פורצת את גבולות התודעה הדתית המקובלת של המאמין הכפוף לצו האלוהי וההלכתי. המחבר, המתייחס לסוגיות כגון שבת וכשרות, מציע קיום מצוות מתוך מחשבה ומודעוּת, בהתאמה לעידן המודרני. בעין ביקורתית הוא מנסה להתמודד עם מגוון נושאים העומדים על הפרק בחברה הישראלית: מעמד האישה, אמונה, אתיאיזם, תפילה, סוגיית הגיור ועוד. בקול מקורי ועכשווי מנסה המחבר להציע כעין מניפסט לקיום אורח חיים אמוני חדש מתוך אהבת אדם, רוחב אופקים וראייה מפוכחת של המציאות בת זמננו.
חלקו השני של הספר בנוי כהגיגים חופשיים: מסות קצרות שכתב המחבר במשך עשרים שנה, המשקפות את עולמו האישי, שנע ללא הרף בין דתיות הלכתית לבין ליברליזם מודרני.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 88.00 ₪
מחיר באתר 79 .20
+ -
שם:
יהדות קיומית
מחבר:
אלחנן שילה
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011661004
מוציא לאור/ספק:
שוקן
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?