בשביל הדמיון

בשביל הדמיון

נעמי שוט

הרעיון לתעד את האמנות והעיצוב בבית הכרם נולד אחרי החוברת ״בשביל הזיכרון״ על אתרי הנצחה בבית הכרם, שבה עסקתי לפני שנתיים ויותר. בעקבות היכרותי את השכונה שבה אני גרה יותר משישים שנה כתבתי מדריך זה, שיתרום להכרת אוצרות האמנות ברחבי השכונה.

התחלתי ברשימה קצרה למדיי, אבל בהמשך הופתעתי עד כמה השכונה עשירה ביצירות אמנות, תרבות ועיצוב. מקוצר היריעה לא נכללו בו כול היצירות במרחב הציבורי שבו אנו חיים וממנו אנו מושפעים, ביודעין ולא ביודעין.

המעטתי בפרשנות מקצועית על האתרים, ולכך יש מומחים בתולדות האמנות. העדפתי להביא את הראייה הצנועה שלי, שיש לה יסודות של אהבה לאמנות וניסיון ותובנה בנושא זה.

עם סיום העבודה, ברצוני להודות על שיתוף הפעולה והעזרה הרבה מחברותיי למיזם - רכזת התרבות אהובה בן חורין והצלמת מרים גלעד. האנשים שפניתי אליהם בתחקירים, בשאלות ובכול דרך אפשרית נענו ברצון ותרמו לידע שלי. בחלק מהאתרים נדרשה חקירה בלשית, והיו לי הפתעות מעניינות ומחכימות.

תקוותי שהיצירתיות במרחב הציבורי שלנו תרבה ותתעצם בעתיד, ותזכה לאהדה ולחיבוק מתושבי בית הכרם לדורותיהם.


נעמי שוט (לבית קליינר) נולדה בפולין וגדלה בהרצליה. הייתה חברה בתנועת ׳הנוער העובד׳
ובגדנ״ע המקומי, ולמדה בבית הספר ״תיכון חדש״ בתל אביב.
בשנת 1948 התגייסה לגדוד הראשון בחטיבת ׳יפתח׳ של הפלמ״ח, במסגרת ׳הכשרת בית השיטה׳. לאחר מלחמת העצמאות הייתה ממייסדי קיבוץ ׳נתיב הל״ה׳, שם נישאה לשמואל שוט.
לזוג נולדו שלוש בנות. נעמי גרה בבית הכרם משנת 1956. מעורה במורשת השכונה ובתולדותיה, ומתנדבת בנושאי תרבות במרכז הקהילתי בשכונה. היא מתעניינת באמנות, בספרות, בארכיאולוגיה, בטבע ובתולדות ארץ ישראל. לאחרונה ערכה ספרי ביוגרפיה וספרים בנושאים אחרים לידידים ולמכרים. בנותיה ענת, איילת וגילי ושבעת נכדיה גרים בבית הכרם, והם דור רביעי בשכונה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 35.00 ₪
מחיר באתר 31 .50
+ -
שם:
בשביל הדמיון
מחבר:
נעמי שוט
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011070413
מוציא לאור/ספק:
אריאל
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?