מסע אל העתיד

מסע אל העתיד

יאיר לפיד

מהי חילוניות?
מה זה אומר בעצם "שמאל" או "ימין" ולמה המרכז מרגיז את שניהם?
למי הכי כדאי שנשנא אחד את השני?
האם הפוליטיקאים עובדים בשבילנו או שאנחנו עובדים (כמו חמורים) בשבילם?
אם משגיח כשרות מטעם ש"ס בנתיבות הוא ישראלי, קצין דרוזי בגולני הוא ישראלי, נדל"ניסט מסביון הוא ישראלי, דוד גרוסמן הוא ישראלי ו"הצל" הוא ישראלי – אז מה זה בדיוק ישראלי?

בשנתיים האחרונות מסתמן יאיר לפיד כמועמד מוביל לראשות הממשלה. כפוליטיקאי פעיל הוא לוקח כאן סיכון לא קטן: תמיד יהיה מי שיכעס, מי שיסובב נגדו איזה משפט, מי שיוציא ציטוט מהקשרו כדי להסב לו נזק. אולם זהו סיכון כדאי, מפני שבמסע אל העתיד אנחנו מקבלים הזדמנות נדירה להציץ לתוך עולמו הפנימי והערכי של אחד הפוליטיקאים הבכירים בישראל מעבר ל-15 השניות הרגילות שמקציבה לנו התקשורת. מדובר בניסיון שאפתני לשנות את הדיאלוג הישראלי. יו"ר יש עתיד קורא לנו להניח בצד את הציניות ולנסות לדבר ולחשוב מעבר לגבולות הקבוצה או השבט שאליהם אנחנו משתייכים.

במסע אל העתיד לפיד צולל לכל הנושאים הבוערים של חיינו: החל בדת ומדינה והסכסוך הישראלי-פלסטיני, עבור בצורך לשנות את שיטת הממשל והיחסים עם בית המשפט העליון, ועד למצוקת מעמד הביניים ולדרך שבה אפשר לעצור את שחיקת השכר ולשפר את מצבן של השכבות החלשות. בכל הנושאים האלה הוא משרטט את דרכו של המרכז הישראלי המתון, הפרגמטי, זה שאינו נצמד לאידיאולוגיות מיושנות וקיצוניות אלא מכיר בכך שהמציאות היא מורכבת והפתרונות הם ברוב המקרים מעשיים ולא מושלמים. מה שמחבר בין כל הנושאים העולים בספר היא שאלת יסוד שהפוליטיקה הישראלית מתעלמת ממנה דרך קבע: איפה אנחנו רוצים להיות בעוד חמש שנים ואיך נגיע לשם?
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
מסע אל העתיד
מחבר:
יאיר לפיד
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011324000
מוציא לאור/ספק:
משכל הוצאה לאור
ביקורות
  • בני 25 ביולי 2018

    ספר מעניין וחדשני ברעיונתיו

    הספר הפתיע אותי ברעיונות חדשים ותפישת עולם חדשנית

  • אליעזר ויצמן 24 בדצמבר 2017

    משעמם כמו לקרוא קטלוג

    יאיר לפיד בהחלט סופר מחונן, אך הספר ניכר כי משויך לתחום המדע הבדיוני.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?