קץ התמימות משפט ושלטון בישראל

קץ התמימות משפט ושלטון בישראל

דניאל פרידמן

קץ התמימות – משפט ושלטון בישראל הוא מהדורה חדשה, מעודכנת ומשולבת של הספרים הארנק והחרב ולפני המהפכה, ובמרכזו הקשר ההדוק שבין משפט לפוליטיקה.
קץ התמימות דן בשורה ארוכה של דרמות פוליטיות ומשפטיות מהתקופה שקדמה לקום המדינה ועד שנתה ה-70, בהן רצח ארלוזורוב, פרשת טוביאנסקי, משפט קסטנר, הטבח בכפר קאסם, משפט אייכמן, "הפרשה", שורת המתנדבים, ועדת אגרנט, ועדת וינוגרד, חשבון הדולרים של לאה ויצחק רבין, אירועי קו 300, משפטיהם של אריה דרעי, רפאל איתן, יעקב נאמן, חיים רמון ואהוד אולמרט, וחקירותיהם של ראשי ממשלה ובהם בנימין נתניהו.
קץ התמימות סוקר בהרחבה את המאבקים המשפטיים והפוליטיים הנמשכים עד היום ביחסי דת ומדינה, כולל נישואין וגירושין, "מיהו יהודי" וחוק השבות, ובנוסף נבחנות גם שאלות הנוגעות להתנחלות בשטחים, למשפט הכפול שקם בהם ולסיפוח הזוחל.
חלק מרכזי בספר מוקדש למהפכה המשפטית, לאקטיביזם השיפוטי ולעליית כוחם של בית המשפט העליון ושל היועץ המשפטי לממשלה, כמו גם לניסיונות לבלום את המהפכה המשפטית, לשינויים שחלו בתחום מינויי שופטים, להתפתחויות בתחום המשפט הפלילי ולפגיעה הקשה בזכויות אדם הכרוכה בהן.

פרופ' (אמריטוס) דניאל פרידמן הוא חבר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים. זכה בפרס ישראל לחקר המשפט, כיהן כשר המשפטים ושימש דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב.

"זהו ספר מרתק... ובעיני הוא גם ספר חשוב. הוא מציג לקוראים תמונה מלהיבה של אירועים מרכזיים בהיסטוריה של המדינה, שרבים אינם זוכרים". רות גביזון על הספר לפני המהפכה (Ynet)
"זהו אינו רק ספר חשוב אלא גם ספר מהנה ומרתק לא פחות מהספר הקודם ['הארנק והחרב']... דומני שהמתעניינים בהיסטוריה הפוליטית והמשפטית של מדינת ישראל אינם יכולים להתאפק מלעיין בספרים שוב ושוב". אברהם דיסקין על הספר לפני המהפכה (אתר מידה)
"ספר חובה... לכל מי שיש לו עניין בהיסטוריה המשפטית האמיתית של מדינת ישראל". בן-דרור ימיני על הספר הארנק והחרב (nrg)
"פרידמן מנתץ בכישרון אנליטי ובלשון סרקסטית כמעט כל קונבנציה משפטית שהתקבעה כאן ב-30 השנים האחרונות". משה גורלי על הספר הארנק והחרב ("כלכליסט")
"מצד אחד רכילות משובחת מחדרי חדרים, ומצד אחר... אומץ לב נדיר וכתיבה שיטתית". אביגדור פלדמן על הספר הארנק והחרב ("הארץ")
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 148.00 ₪
מחיר באתר 133 .20
+ -
שם:
קץ התמימות משפט ושלטון בישראל
מחבר:
דניאל פרידמן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011324306
מוציא לאור/ספק:
ידיעות ספרים
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?