מערכת החינוך בראי החוק והמשפט

מערכת החינוך בראי החוק והמשפט

דוד טאוב

מערכת החינוך בראי החוק והמשפט, דוד טאוב
פרדס הוצאה לאור, חיפה
המציאות של ימינו, בה אנשי חינוך צריכים להתגונן מפני איום חוקי ומשפטי של הורים, תלמידים, מעסיקים ואחרים, מחייבת אותם להכיר באופן מעמיק את חובותיהם וזכויותיהם.
בספר שלפניכם מציג המחבר את מערכת החינוך הישראלית תוך תיאור מקורות החוק, השפיטה, בתי המשפט ובתי הדין העוסקים בסוגיות חינוכיות. הקוראים יתוודעו להיבטים המשפטיים של מוסדות החינוך השונים הקיימים במדינה, וכן לבעלי התפקידים השונים מיחידות הקו והמטה, על סמכויותיהם ואחריותם במערכת החינוך. הספר דן בשאלת מינויי מורים, פיטוריהם ואחריותם בתחום הנזיקין. פרקים ייחודיים עוסקים במעמד החוקי של הורי התלמידים, זכויותיהם, חובותיהם, וכן זכויות ילדיהם — התלמידים במערכת החינוך. נוסף על כך, הוא כולל התייחסות מיוחדת לנושא תכניות הלימודים ולאחריותם של כותבי התכניות והמורים לגבי דרך הוראתן.
הספר "מערכת החינוך בראיית החוק והשפיטה" מיועד לכל מי שחפץ בידע ובתובנות הנוגעים להיבטים המשפטיים של מערכת החינוך: פוליטיקאים, אנשי ציבור, אנשי חינוך ברמות הבכירות והנמוכות, מפקחים, מנהלי מחלקות חינוך ברשויות המקומיות, מנהלי מוסדות חינוך, ועדי הורים, הורי תלמידים, סטודנטים ועוד.

דוד טאוב שימש כמרצה וכראש לימודי מנהל החינוך באוניברסיטת בר אילן. כיום הוא ראש לימודי תואר שני בארגון ומנהל החינוך במכללת אורות ישראל. הוא פרסם מאמרים בכתבי עת בארץ ובעולם בנושאי מנהל החינוך, חינוך דתי וההיבט המשפטי של החינוך. ספרו בין ממלכתיות וייחודיות, קונפליקטים ומשברים בחינוך הדתי לאומי ראה אור בשנת 2007 .
לדף הספר באתר ההוצאה לחץ כאן
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 125.00 ₪
מחיר באתר 112 .50
+ -
שם:
מערכת החינוך בראי החוק והמשפט
מחבר:
דוד טאוב
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
012910022
מוציא לאור/ספק:
פרדס
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?