אתיקה של גישור

אתיקה של גישור

העיסוק בגישור מעלה שאלות הנוגעות לפרקטיקה הראויה של מגשרים. האם נכון להציע "הצעת מגשר" לפתרון הסכסוך ובאילו תנאים? כיצד לנהוג כאשר יש פערי כוחות משמעותיים בין מגושרים? האם המגשר אחראי למנוע תוצאות גישור מסוימות, בלתי חוקיות או לא הוגנות, למרות רצונם של הצדדים בגישור לסיים את הגישור בהסכם? שאלות אלה ורבות אחרות אינן מקבלות מענה בקודים אתיים למגשרים ואינן זוכות לליבון ולמענה ברור ומנומק בספרות המקצועית הקיימת.
אתיקה של גישור: קודים אתיים והתמודדות עם דילמות הוא הספר הראשון בישראל המציג תפיסה תיאורטית של אתיקה מקצועית בגישור ולצדה קודים אתיים למגשרים ודוגמאות מעשיות לדילמות אתיות ודרכים לפתרונן. הספר מספק מקור ראשון וייחודי של אתיקה מקצועית בגישור למגשרים, למגושרים ולעורכי דין המייצגים מגושרים, ונוסף לכך – לחוקרים, מרצים, סטודנטים, מדריכים וחניכים בקורסי גישור. הספר נותן ביטוי לידע ולעשייה הייחודיים שפותחו במרכז הגישור בקהילה קריית אונו בתחום האתיקה, וחולק את תוצרי עבודתו של פורום האתיקה שפועל במרכז מ-2012.

ד"ר עומר שפירא, מרצה בכיר בפקולטה למשפטים של הקריה האקדמית אונו, חוקר שנים רבות את האתיקה של הגישור. ספרו "הפעלת כוח והשפעה בגישור — פרקטיקה ואתיקה יישומית" ראה אור ב-2007. לאחרונה יצא לאור ספרוA Theory of Mediators’ Ethics: Foundations, Rationale, and Application (2016). מאמריו בתחום הגישור פורסמו בכתבי עת בחו"ל ובישראל. עומד בראש פורום האתיקה משנת 2012.

כרמלה זילברשטיין היא מגשרת ותיקה ובעלת ניסיון בתחום הציבורי והפרטי. מתמחה בתחום התקשורת, עסקים, צרכנות, משפחה וקהילה. הקימה וניהלה את המרכז לגישור וליישוב סכסוכים בקהילה קריית אונו בשנים 2005–2015 והייתה אחראית לגיוס מגשרים, הכשרתם ופיתוח הידע המקצועי. יזמה עם ד"ר עומר שפירא את הקמת פורום האתיקה ומשמשת רכזת הפורום והגורם המרכזי בהפעלתו. מייעצת ומלווה מרכזי גישור בהקמה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 88.00 ₪
מחיר באתר 79 .20
+ -
שם:
אתיקה של גישור
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
012230880
מוציא לאור/ספק:
מאגנס ספרות עכשיו
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?