הדובה הגדולה

הדובה הגדולה

נורית טל-טנא

חס וחלילה שלא תעזי לומר בקול שאת לא באמת מאושרת. הרי כל כך חיכית לו. אבל תכלס עכשיו את לא מרגישה כלום לחבילה הזו. בסתרי מחשבותייך יש רגעים בהם היית רוצה שהוא אפילו יעלם, שאת תיעלמי ושהחיים הקודמים ישובו אליך, כמו גם השינה והשלווה וכמו גם הגוף היפה שהיה לך...

הדובה הגדולה עוסק ב"סוד המלוכלך של האימהות" — סוד שבמרחב הציבורי לא ששים לדבר אודותיו. נשים רבות מתאכזבות, המומות ומופתעות מהתחושות שעולות בהן אחרי לידה, רובן בטוחות שהן היחידות שמרגישות כך וחשות הקלה עצומה כשהן מבינות שהרגשות הללו הם טבעיים. הספר מביא את סיפוריהן האמיצים של 18 אמהות שחוו דיכאון אחרי לידה. נשים אלו בחרו לשתף באופן כנה ואינטימי בסיפוריהן אודות התמודדתן בתקופה חשוכה זו. הסיפורים מאפשרים להזדהות, לזהות ולהציב את הדיכאון כעניין "טבעי" ושכיח. הם משמשים כנוגדן ותרופה כנגד ההסתרה, הבושה והאשמה שאימהות רבות חוות, ובד בבד — מתווים את הדרך להתמודדות ויציאה מהדיכאון. לספר מתלווה מאמרה של הפסיכיאטרית ד"ר ליאת הולר הררי וכן התייחסות
לתופעה בהקשר החברתי והתרבותי שלה. הספר מכיל צילומים תיעודיים מהאלבום הפרטי, יצירות אמנות ושירה של הכותבות, לצד אמנים מוערכים: גדעון רובין, עליזה אורבך ועוד.
חשוב לי שהספר יונח על שולחן הסלון ללא בושה ובלי רגשות אשם, ויאפשר לדבר עם המשפחה והסביבה על הנושא, כמו גם יעלה לתודעה את האפשרות לבקש ולקבל סיוע. חשוב לי שהוא יגע בכל אחת באשר היא. שיאפשר לאם להכיר סיפורים אחרים שאיתם היא יכולה להזדהות. פרקים־פרקים בין הנקה להחתלה, בין אהבה מציפה לפרי בטנה לבין תחושות כובד, אובדן ועצב.

נורית טל־טנא. יוזמת ומחברת הספר, נשואה ואמא לשלושה, אוצרת אמנות עצמאית ומרצה. מאמינה ומכירה בכוחה של האמנות לעורר מודעות וליצור שינוי. מתמקדת בעיקר בפרויקטים אוצרותיים העוסקים בנושאים חברתיים, ביניהם התערוכה: “אי־מהות” — אודות דיכאון אחרי לידה — שהוצגה ב־ 2011 . נורית סבלה מדיכאון לאחר לידה לאחר שתיים מלידות שעברה. בלידה השלישית, ולאחר שנקטה בפעולות שונות — הצליחה לחוות חוויה טובה ושמחה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 88.00 ₪
מחיר באתר 79 .20
+ -
שם:
הדובה הגדולה
מחבר:
נורית טל-טנא
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
012910028
מוציא לאור/ספק:
פרדס
ביקורות
 • יעל 30 ביוני 2019

  הספר הכי חשוב שיצא השנה!

  המעבר לאימהות הוא חוויה נשית מושתקת. הספר הזה מעורר מודעות לנושא החשוב הזה. אין אשה שלא חוותה את הרגשות המורכבים הללו. מומלץ מאוד!!

 • אילה 25 ביוני 2019

  ספר פוקח עיניים ולב

  ספר קטן ויפיפה שמכיל עולמות גדולים ומטלטלים. כל אחד מ 18 הסיפורים המסופרים מפי האמהות עצמן הוא סיפור אינטימי ומכאיב וגם מלא חמלה, ואהבה. על אף שהסיפורים נכתבו על ידי נשים מעולמות שונים כביכול, לאט לאט מתבהרים החוטים המקשרים השזורים בהם. בעיניי קריאת חובה לכל אישה וגבר. נתתי גם ספר במתנה ליולדת - מתנה משונה לכאורה, אבל מלאה בנחמה ותקווה.

 • לאה צבי (דובז'ינסקי) 25 ביוני 2019

  תגובה

  ספר חשוב מאין כמוהו , כתוב בצורה מרגשת ונגיש לקורא, לדעתי ספר חשוב שצריך להיות בכל בית !! נושא חשוב שצריך להמשיך לדבר בו ולהעלות את המודעות ואת כל זה עושה הספר ! מומלץ ביותר. תודה

 • שירה גפשטיין מושקוביץ 25 ביוני 2019

  ספר חשוב במיוחד

  ספר חשוב ביותר ! כמעט כל אמא חווה דכדוך עד דכאון ממש אחרי הלידה , חשוב שכל אמא תדע שהיא לא לבד, שזה ממש נורמלי להרגיש ככה , ובעיקר שיש מה לעשות. בספר נכתבו הרבה סיפורים של אמהות שאפשר להזדהות איתם והן מציעות כל אחת בדרכה דרכים להתמודדות עם המצב . חובה לכל אישה וגם לכל גבר, ובננזוג, שיידעו מה קורה ועלול לקרות ויהיו שם לעזור ולתמוך. פשוט ספר חובה ! כדאי שבני הזוג ייקראו כבר בהריון.

 • יעל 25 ביוני 2019

  ספר חובה לכל אם שזה עתה נולדה, לה ולסביבתה.

  ספר חובה לכל אם שזה עתה נולדה, לה ולסביבתה.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?