יפן במבט אישי

יפן במבט אישי

עמי שילוני בן

טקסט לעטיפת יפן במבט אישי / בן-עמי שילוני


האם היפנים דתיים או חילוניים? האם הם מתנזרים מהנאות או רודפים אחריהן? האם הם דומים ליהודים או שונים מהם? האם הדיפלומט היפני סוגיהרה, שהעניק אשרות לפליטים יהודים בשואה, אכן היה גיבור? האם טייסי הקאמי-קאזה התנדבו למשימות ההתאבדות שלהם או אולצו לצאת אליהן? האם היה מוצדק להטיל שתי פצצות אטום על יפן בסוף המלחמה? במה שונה הקיסר היפני ממלכים ומקיסרים אחרים? למה הצעירות היפניות אינן רוצות להתחתן? למה היפנים, החיים בחברת שפע, מדוכדכים כל-כך?
שאלות אלה ורבות אחרות נענות בספר מרתק זה. בכתיבה בהירה ובהומור דק מציג המחבר זוויות ראייה חדשות ומעניינות על תופעות שונות ביפן המשולבות בחוויות אישיות שלו על בסיס היכרותו ארוכת השנים עם ארץ זו.

פרופסור בן-עמי שילוני, מחשובי החוקרים בתחומו, לימד את תולדות יפן באוניברסיטה העברית בירושלים במשך כארבעים שנה. בקיאותו בנושא יפן והספרים הרבים שכתב עליה הקנו לו שם עולמי. בשנת 2000 הוענק לו העיטור הגבוה "כוכב הזהב והכסף של מסדר האוצר הקדוש" מטעם הקיסר היפני. בשנת 2010 הוא זכה בפרס היוקרתי של "קרן יפן" על תרומתו לחקר יפן ולהפצת תרבותה, והוזמן לפגישה עם הקיסר והקיסרית בארמונם בטוקיו. ספריו הקודמים, יפן המסורתית, תרבות והיסטוריה (2001) ויפן המודרנית, תרבות והיסטוריה (2002), ראו אור בהוצאת שוקן.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 99.00 ₪
מחיר באתר 89 .10
+ -
שם:
יפן במבט אישי
מחבר:
עמי שילוני בן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011660837
מוציא לאור/ספק:
שוקן
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?