המלחמה ששמה קץ לשלום

המלחמה ששמה קץ לשלום

מרגרט מקמילן

על מי יש להטיל את אשמת "המלחמה הגדולה"? מי הוליך את אירופה לעימות הנורא שהרג מיליונים מתושביה, ניפץ את כלכלתה, הרעיד וריסק אימפריות ונטל מן היבשת את מעמדה השליט בעולם?
מרגרט מקמילן, ההיסטוריונית רבת־ההישגים והתהילה, פוסקת כי כדי להשיב נכוחה על שאלות מטרידות אלה ראוי שנבין את עולמם של בני אירופה שיצאו אל שדות הקרב. ואכן, בכישרון שאין כמותו היא מתארת את מוסדותיה, את אורחותיה ואת מנהיגיה של היבשת עד הרצח של יורש העצר הארכידוכס פרנץ פרדיננד ותוצאותיו המחרידות.
בסיפורה המרתק היא שוזרת בחיות מפליאה את תולדות חייהם, את אישיותם, את אהבותיהם ואת שנאותיהם של המנהיגים שבהכרעותיהם גזרו לשלום או למלחמה.
גם בימינו העולם מתמודד עם אתגרים שהסעירו את אירופה לפני מאה שנה. אידאולוגיות קיצוניות ולוחמניות ועימותים בין מדינות עולות לאימפריות שוקעות מולידים מחשבות אובדניות על מלחמה שתפתור את כל המצוקות ותתיר את כל הסבכים. המלחמה ששמה קץ לשלום מלמד את קוראיו כי "המלחמה הגדולה" ההיא לא היתה "בלתי נמנעת". היא היתה מעשה ידי בני אדם והכרעותיהם. לקוראים בני זמננו הספר מוכיח כי אפשר וצריך לפתור בדרכי שלום גם את העימותים המאיימים לגרור את כולנו לאסון שאין נורא ממנו.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 124.00 ₪
מחיר באתר 111 .60
+ -
שם:
המלחמה ששמה קץ לשלום
מחבר:
מרגרט מקמילן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011562572
מוציא לאור/ספק:
עם עובד - ליאור שרף
ביקורות
  • ככמית רינצלר 8 ביולי 2018

    תיעוד מחייב

    ספר טוב ששם מיקרוסקופ על מאורעות דמים שקיפדו חיי אדם ואנושות גדולה. פקטורים בלתי מותנים.

  • אלון 24 בינואר 2017

    ספר מעולה.

    אני קורא המון ספרי היסטוריה. זהו אחד הטובים שקראתי.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?