עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי 2 כר' מהד' חדשה

עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי 2 כר' מהד' חדשה

ל. שיירר ויליאם

עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי
ויליאם ל. שיירר

לספרים תולדות חיים משלהם. לאחר שיצאו מתחת מכבש הדפוס הם עושים את דרכם בעולם הרוח האנושית כאילו נועד להם גורל משלהם. אם זוהי שעת רצון, הם יכולים לעורר את נפש הדור ולשמש לו ביטוי לחוויית יסוד שלו.
בהופיעו כחמש–עשרה שנה לאחר תום מלחמת העולם השנייה זכה ספרו זה של שיירר לשעת כושר כזו. במשך חודשים מעטים נמכרו בארצות–הברית מיליון עותקים ממנו על אף היותו רב היקף וכבד תוכן. תוך זמן קצר תורגם לשפות רבות, ולקורא העברי הוגש על–ידי הוצאת שוקן בשנת 1961, ומאז התפרסם במהדורות רבות.

ההיסטוריוגרפיה של תולדות זמננו הגיעה בעשרות השנים האחרונות לממדים
עצומים. בין אלה ספרים מקיפים שיש בהם תפיסה כוללנית ומעין שלמות בהצגה ובניתוח ההיסטורי. ספרים אלה היו במרוצת הזמן לנכסי צאן ברזל של ההיסטוריוגרפיה הדנה בנאציזם ובמלחמת העולם השנייה וכן בשואה.

שיירר מעיד על עצמו שהיה מודע לאפשרות ולצורך, ואפילו לחובתו המוסרית, לעסוק בתולדות הרייך השלישי. לא זו בלבד שהייתה לו גישה חופשית לתיעוד היסטורי עצום, אלא הוא, ששימש ככתב בברלין משנת 1926 עד שנת 1941, הספיק להכיר ולמד לשנוא את המשטר ואנשיו. וכך הוא אומר בהקדמה לספר:
"בעזרת המקורות שאין להם אח ודוגמה... ובעזרת זכרון החיים בגרמניה הנאצית, הופעתם, התנהגותם ואופיים של האנשים ששלטו בה, מעל כולם אדולף היטלר, (זיכרון) שעודנו רענן במוחי וברמ"ח איברי, החלטתי לנסות... להעלות על הנייר את תולדות עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי."


"אחד מספרי ההיסטוריה החשובים בדורנו. על אף היקפו הרב הוא מרתק את הקורא". ניו–יורק טיימס
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 249.00 ₪
מחיר באתר 224 .10
+ -
שם:
עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי 2 כר' מהד' חדשה
מחבר:
ל. שיירר ויליאם
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011661019
מוציא לאור/ספק:
שוקן
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?