בגידה כפולה

בגידה כפולה

בן מקנטייר

בגידה כפולה / מקנטייר בן

6 ביוני 1944, יום הפלישה לאירופה, מסמן את ראשית תבוסתן של גרמניה הנאצית ובעלות בריתה. אך לא היה זה רק יום של ניצחון צבאי מזהיר. ביום זה הוכתר בהצלחה מבצע שונה לחלוטין – תרגיל ההונאה האדיר שמטרתו היתה לשכנע את הנאצים כי בעלות הברית יפלשו ליבשת לא בנורמנדי אלא בקאלה ובנורווגיה.כל גורמי הביון של בעלות הברית השתתפו בתרגיל המזהיר, אך הגוף שניהל את המבצע והוליכו בכל שלביו היה ועדת העשרים הסודית של בריטניה.
חמישה היו מרגליה של תרמית יום הפלישה. קבוצה של אנשים שונים ומוזרים, מנערת שעשועים בי-סקסואלית מפרו עד צרפתייה שאהבתה הלוהטת לכלבה כמעט הכשילה את המבצע כולו.
בן מקנטייר מגלה עתה לקוראיו כי מרגל שישי, נסתר, רב-קסם ומסתורי, הקריב את חייו והבטיח את הצלחת "הבגידה הכפולה".
מפעילי הרשת ממפקדתם בלב לונדון – גם הם חבורה של אנשים מוכשרים ואקסצנטריים מאוד – הערימו על מנגנוני המודיעין של היטלר והצילו את חייהם של אלפי חיילים במבצע הפלישה.

בן מקנטייר, מחברו של מבצע קציצה רב-התהילה, אורג גם בבגידה כפולה סיפור עלילה מרתק, שכל פרט בו מבוסס על תעודות ומסמכים, שמרביתם נחשפו אך לאחרונה.

"קריאה מרתקת לכל מי שנהנה מסיפור ריגול רב-דמיון כדי כך שאפילו איאן פלמינג לא היה מעז להמציאו." מקס הייסטינגס, סאנדיי טיימס.

"מקנטייר התברך באף של עיתונאי המריח סיפור טוב כשהוא נתקל בו ובכישרון סיפור של סופר גדול כשהוא מספר אותו [...] עוצר נשימה." קרייג בראון, מייל און סאנדיי.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
בגידה כפולה
מחבר:
בן מקנטייר
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011562527
מוציא לאור/ספק:
עם עובד
ביקורות
  • זאב ה. 24 בינואר 2017

    רומן מתח היסטורי בו שותפים מציאות ודמיון

    היסטוריה במיטבה - עולם הריגול במלחמת העולם השנייה ,בדגש על הונאה של האויב באמצעות ריגול נגדי-
    במקרה זה ,בעיקר, של הבריטים ובעלות הברית כנגד הנאצים.
    המחבר מציב בפני הקורא עלילה סוחפת באמצעות דמויות אמיתיות ,שבמקרים מסוימים עולות על כל דמיון.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?