לחשוב

לחשוב

סיימון בלקברן

לחשוב / בלקברן סיימון

“הספר הזה נועד לאנשים שרוצים לחשוב על השאלות הגדולות: אלו שעוסקות במושגים כמו ידיעה, תבונה, אמת, רוח, חירות, ייעוד וגורל, זהות, אלוהים, טוּב וצדק. מושגים אלה אינם נחלתם הפרטית של מומחים. אנשים חושבים עליהם באופן טבעי, מפני שהם יוצרים את הדרכים שבהן אנו חושבים על העולם ועל המקום שלנו בתוכו. אלה גם נושאים שלהוגים היה מה לומר לגביהם. בספר הזה אני מבקש להציג דרכים אפשריות לחשוב על הנושאים שבהם עוסקות השאלות הגדולות...קוראים שיעכלו את מה שמכיל הספר הזה ימצאו את עצמם בעמדה נוחה יותר להתמודדות עם השאלות הגדולות, ויהיו מסוגלים לקרוא בהנאה, ובמידה נאותה של הבנה, את כתביהם של הוגים חשובים אשר ללא הכנה היו נראים להם מבלבלים”.

בשפה בהירה וקולחת, נעימה ושווה לכל נפש, סיימון בלֶקבּרן מראה לנו כיצד גדולי הפילוסופים של העולם המודרני - דקארט, קאנט, יוּם, ראסל, ויטגנשטיין ואחרים - בחנו את השאלות הגדולות הרלוונטיות לכל אחד מאיתנו. כל פרק בספר לחשוב! מדריך אותנו בנתיבים המפותלים של הבעיות והתהיות הגדולות שמוסיפות גם היום להטריד את בני האדם - פילוסופים ולא פילוסופים כאחד. מה פירוש הדבר לדעת משהו? מה היחס בין נפשנו לגופנו? האם יש לנו רצון חופשי? איך אנו תופסים את עצמנו, את "האני" שלנו? או את אלוהים? ומהו בשבילנו העולם? וכיצד עלינו לפעול בתוכו? - אלה קצת מן הקושיות הגדולות שבלֶקבּרן מציג, ובמהלך הדיון בהן הוא מדגים את יופיין של התשובות הפילוסופיות השונות שניתנו להן במרוצת מאות שנים, ומעורר ביחס אליהן ספקות.

"בלֶקבּרן כתב את הספר האחד שכל אדם נאור חייב לקרוא כדי להבין את בעיות היסוד של הפילוסופיה... להבין - ואפילו להתענג"
- וולטר אייזקסון, מחבר הביוגרפיה איינשטיין: חייו והיקום שלו.

"לחשוב! הוא מבוא מגרה, נהדר ומעמיק, וגם - המִלה אינה חזקה מדי - מפעים! זהו מבוא לא רק לבעיות הפילוסופיה, אלא גם להנאותיה."
- ג'ון בּנוויל, זוכה פרס בּוּקר לספרות.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
לחשוב
מחבר:
סיימון בלקברן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011322637
מוציא לאור/ספק:
ידיעות ספרים
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?