מחיר האלטרואיזם  ג'ורג' פרייס והחיפוש אחר מקורות הטוב

מחיר האלטרואיזם ג'ורג' פרייס והחיפוש אחר מקורות הטוב

אורן הרמן

מחיר האלטרואיזם - ג'ורג' פרייס והחיפוש אחר מקורות הטוב / הרמן אורן

בחורף שנת 1975, בלונדון הקרה, בבית נטוש, הרג את עצמו ג'ורג' פּרַייס - חסר-בית, חולה, גאון. ואלה מי שהגיעו להלוויה: שישה חסרי-בית ושניים מענקי הביולוגיה.חסרי-הבית היו עדים לדרך שבה ניסה פרייס לממש בחייו, עד כְּלוֹת, את עקרון הנדיבות; שני המדענים ידעו ממְרוֹם תהילתם כי האיש ששַׂם קץ לחייו בגיל 52 השאיר אחריו נוסחה מתמטית פשוטה, אלגנטית, ובעלת משמעות מרחיקת-לכת: האלטרוּאיזם בטבע אכן אפשרי!

מחיר האלטרוּאיזם הוא סיפורו של העילוי המוזר שבדרכו המפותלת הצליח לפצח את החידה שדרווין קרה לה הגדולה מכולן: אם האבולוציה היא תחרות אכזרית שבה מצליחים לשרוד "המתאימים ביותר", איך נסביר את העובדה שבטבע יש כל כך הרבה הקרבה עצמית?

את סיפור חייו המרתק של פרייס שוזר כאן אורן הַרמן בפוליטיקה ובמדע המודרניים: ממסע הבִּיגְל במימי האוקיינוס הדרומיים אלחדרי החברה המלכותית של לונדון; ממניפסטים מרקסיסטיים ועד לטרור של הנאצים; המירדף המדעי להבנת חידת האלטרוּאיזם מזַמן לבמה אמֶבּות ערמומיות ואנרכיסטים רוסיים, ציפוריםנדיבות ורודנים עריצים,תורת המשחקים, את פצצת האטום ואת התנ"ך. זהו סיפור רב השראה, בכיכובם של כמה מגדולי המוחות של העידן המודרני, על החיפוש אחר מקורות טוּב-הלב.

מחיר האלטרוּאיזם מציג תמונה מקורית ונוקבת של מחשבת המאה העשרים, והוא גם מסע אישי מאוד. ממרומי המשוואה המסבירה את האלטרוּאיזם, ועד לתהומות העליבות והייאוש, חייו של פּרַייס מגלמים את התעלומה של דרווין. התאבדותו הטרגית בבית שאליו פלש, בקרב חסרי-הביתלהם נתן את כול רכושו, מעמידה בצורה דרמטית את השאלה: האם חסד אמיתי אפשרי בכלל בעולמנו?

"יוצא דופן, מבריק ומעורר מחשבה."
The New Republic

"כתוב עם כל-כך הרבה אהבה לנושא... זה ספר מקסים."
The New York Times

"עוצר נשימה! בלעתי את הספר בלילה אחד."
סילביה נסאר, מחברתנפלאות התבונה
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 118.00 ₪
מחיר באתר 106 .20
+ -
שם:
מחיר האלטרואיזם ג'ורג' פרייס והחיפוש אחר מקורות הטוב
מחבר:
אורן הרמן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011323014
מוציא לאור/ספק:
משכל הוצאה לאור
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?