הקוראן בלשון אחר

הקוראן בלשון אחר

עלי עדוי סובחי

"הקוראן בלשון אחר" הוא תרגום חדש וייחודי לקוראן, "בלשון אחר", תרתי משמע. כלומר, קוראן בעברית אך במובן אחר, בסגנון אחר, בגישה אחרת. התרגום החדש הוא עותק מהימן לנוסח המקורי של הקוראן. אין מטרתו למתוח ביקורת או לעורר פרובוקציות נגד מתרגמים קודמים או ציבור כלשהו, אלא להניח בפני הקורא היהודי נוסח עברי של הקוראן הערבי, המקורי, להעביר את פסוקי הקוראן כהווייתם, בצורה אותנטית, עניינית ומקצועית חסרת כל פניות.
התרגום החדש הוא מדויק ונאמן למקור, אינו מגויס למען מטרה זרה כלשהי. הספר הוא פרי עבודה אקדמאית מקצועית ואותנטית, נקי מכל משפט או היגד הנושאים גוון סובייקטיבי או אידיאולוגי.
התרגום החדש אינו מתיימר לפרשן את הקוראן הערבי אלא לתרגם אותו. לכן, גוף הטקסט אינו מכיל אלא תרגום של הפסוקים ותו לא. לעומת זאת, הספר מכיל כמות אדירה של הערות שוליים שנועדו לשפוך אור על דברים בלתי נהירים הנמצאים בגוף הטקסט.
מאחורי התרגום הענק והיוקרתי עומד מרכז "בינאת", מרכז ירדני עצמאי, נטול מגמתיות ורחוק מאידיאולוגיה כלשהי, המתמחה במחקרי הקוראן, הוא הפקיד את מלאכת התרגום בידי סובחי עדוי, איש מקצוע ואיש חינוך, מנהל בי"ס תיכון בארץ ומחבר ספרי לימוד להוראת מקצוע העברית במגזר הערבי, ספריו מאושרים על ידי משרד החינוך. המרכז העמיד לרשותו צוות מיוחד ומקצועי, הכולל מומחים בתחומים שונים.
התרגום החדש הוא מיוחד במינו: הראשון בעולם שנעשה בידי מוסלמי, אובייקטיבי, נטול התערבות סובייקטיבית, אותנטי ומהימן למקור הערבי, העתק נאמן למקור המקורי, בתוכן ובמבנה. מקצועי, לא מגמתי. שומר על האחידות לאורך כל התרגום. גדוש בהערות שוליים שנועדו ללבן סוגיות בלתי נהירות... לשון התרגום מלוטשת ובעלת מדרג גבוה כיאה ליצירת המופת - הקוראן. מנוקד במלואו ומפוסק עפ"י כללי הניקוד. אריזה חזותית ידידותית, עיצוב ידידותי, מרהיב ואסתטי. הספר מושקע מאוד, 528 עמודים מעוטרים, אותיות מנוקדות ומהודרות, הכריכה קשה, עטיפת סקאי דמוי עור עם הטבעות על הסקאי.
התרגום החדש עשוי לפתוח צוהר בפני הקורא העברי להכיר את הקוראן בשלמותו וכהווייתו, כפי שהוא באמת, ולא על סמך דעות קדומות שליליות חסרות כל שחר. הוא עשוי לאפשר דיאלוג תרבותי, ולחבר בין בני אנוש הנמנים עם תרבויות שונות ודתות שונות.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 139.00 ₪
מחיר באתר 125 .10
+ -
שם:
הקוראן בלשון אחר
מחבר:
עלי עדוי סובחי
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
013372256
מוציא לאור/ספק:
ליאור שרף הפצות
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?