האסלאם היסטוריה דת תרבות

האסלאם היסטוריה דת תרבות

בר אשר מ' מאיר וחניטה מאיר ערכו

הספר מציג תמונה רחבה ומגוונת ביותר של האסלאם. הוא דן בשורה של נושאים, וביניהם עיקרי אמונה, הלכה, תאולוגיה, פילוסופיה, מיסטיקה, תרבות וחברה, משחר האסלאם ועד ימינו. מבחינה גאוגרפית הוא מקיף אזורים נרחבים: המזרח התיכון, צפון אפריקה, תת־היבשת ההודית, מזרח אסיה ואירופה.

הספר מאפשר לקוראים לעמוד מקרוב הן על גילויים של רציפות הן על תהליכי שינוי ותמורה באסלאם לדורותיו בסוגיות מורכבות דוגמת יחסי דת ומדינה, תפיסת הג'האד והיחס למיעוטים דתיים או לתרבות המערב הנוצרית. סוגיות אלו קיבלו משנה תוקף בתקופה המודרנית, בעיקר מסוף המאה ה-18, לאחר שחברות מוסלמיות נאלצו להתמודד עם קולוניאליזם אירופי, תהפוכות פוליטיות, החרפת שסעים חברתיים והכלכליים ומשברי תרבות וזהות.

הצורך בספר מבוא מקיף ומעודכן לסטודנטים ולקוראים משכילים נעשה חיוני, והופעת הספר היא דבר בעתו. הפרקים שבו משקפים את חידושי המחקר בעשרות השנים האחרונות. פרט למידע ולחומרים החדשים יש בספר גם תובנות רבות, ובנושאים לא מעטים נבחנות בו מחדש גישות שהיו מקובלות עד כה ושעתה אפשר לראותן באור חדש.

מאיר מ' בר־אשר הוא פרופסור בחוג לשפה וספרות ערבית באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא מתמחה באסלאם הקדום, בעיקר השיעי, בפרשנות הקוראן וביחסי הגומלין שבין היהדות והאסלאם.
מאיר חטינה הוא פרופסור בחוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא מתמחה בהגות ובהיסטוריה חברתית ופוליטית של האסלאם המאוחר, בעיקר בעת החדשה.

על העטיפה: התדיינות בתוך מסגד עבאסי. הציור מופיע בכתב היד של 'מַקאמאת אל־חַרִירִי' (אוסף הספרייה הלאומית של צרפת, Arabe 5847), שהועתק וצויר בבגדאד בשנת 1237 בידי הצייר הנודע יַחְיַא אל־ואסִטי.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 148.00 ₪
מחיר באתר 133 .20
+ -
שם:
האסלאם היסטוריה דת תרבות
מחבר:
בר אשר מ' מאיר וחניטה מאיר ערכו
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
012230857
מוציא לאור/ספק:
מאגנס ספרות עכשיו
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?