התפכחות

התפכחות

דן מרגלית

התפכחות, קודם כל מהחבר הקרוב אהוד אולמרט, אבל לא רק ממנו.

התפכחות הוא דו"ח מצב מקיף, מעורר דאגה ולעתים מעורר זעם, על ישראל של שנת 2009, שנכתב בידי אוהב. דן מרגלית מסקר את מסדרונות הכוח הישראליים כבר 50 שנה. הוא היה עם מנהיגיה בשעותיהם היפות והקשות, ליווה אותם במבחנים שהתעלו בהם, וגם באלה שבהם כשלו באופן מחפיר. מעטים יודעים כמוהו עד כמה יכולה הפוליטיקה הישראלית להיות צינית, קטנונית ואנוכית, ועד כמה עליה להתעלות מעל השיקולים האלה כי ברובד העמוק עליה להוביל את כולנו כאן "על קו הקץ", כמאמר שירו של נתן אלתרמן.

ב-12 השנים שעברו מאז ספרו הקודם של מרגלית, רב-המכר ראיתי אותם, שינתה החברה הישראלית את פניה. בימי אריאל שרון ואהוד אולמרט טיפסה השחיתות האישית לצמרת. שלטון החוק מצא את עצמו תחת אש צולבת. חלקים הולכים וגדלים בתקשורת השתעבדו מרצון לממסד הפוליטי, והעלימו עין מעבריינות חמורה בשמה של "קונספציית האתרוג". מבוי סתום מדיני וקריסת תהליך אוסלו הובילו לשורת צעדים חד-צדדיים נמהרים, נואשים, ששיאם בהתנתקות ובמתקפת הקסאמים שאחריה. החינוך לאינדיבידואליזם קיצוני ואובדן האמונה בצדקת הדרך החלישו מאוד את כושר העמידה של החברה הישראלית. ומעל לכל מרחפות שאלות הרות גורל כאיום הגרעין האיראני וגורלו של העם היהודי בארצו.

בכל אלה ובסוגיות רבות אחרות עוסק התפכחות, בלי לייפות את המציאות או לטשטש אותה, אך גם בלי לאבד את התקווה: שהדור הבא ידע לתקן את מה שקלקלנו, לשמור על מה שעשינו נכון, ולהבחין בין שניהם.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 89.00 ₪
מחיר באתר 80 .10
+ -
שם:
התפכחות
מחבר:
דן מרגלית
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0003-13496
מק"ט:
010032778
מוציא לאור/ספק:
רוז הפצות חשבוניות
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?