גדל אשר באך גביש בן אלמוות

גדל אשר באך גביש בן אלמוות

דאגלס הופשטטר ר'

גדל אשר באך גביש בן אלמוות / הופשטטר ר' דאגלס

מה הקשר בין המוזיקה של באך, ציוריו של אֶשֶר, ותגליתו של גֶדֶל בלוגיקה מתמטית? מה בינם לבין התהליכים שבבסיס פעולתו של התא החי?

דאגלס ה.הופשטטר, פרופסור למדעי הקוגניציה באוניברסיטת אינדיאנה, קושר את כל אלו ברעיון "הלולאה המוזרה" ודרכו דן בשאלות הגדולות: כיצד צומחת משמעות מיסודות חסרי-משמעות, ותודעה מִרכיבים שאינם מודעים? מה עומד ביסוד המחשבה האנושית?
האם יוכלו מחשבים לחקות אותה, ואם כן – כיצד?
כל אלה מוסברים בבהירות ובשפה שווה לכל נפש. הסברים עיוניים שזורים בדיאלוגים שנונים ומלאי שעשועי לשון ומחשבה, בין דמויותיהם של אכילס, הצב, וחברים אחרים.

גדל, אשר, באך זכה בפרס פוליצר והיה מכבר לקלאסיקה. זוהי פוגה אינטלקטואלית מסחררת ומזהירה, שתלווה את הקורא שנים ארוכות.

דאגלס ריצ´רד הופשטטר, יליד ניו יורק (1945), הומניסט, מתמטיקאי ופיזיקאיֿ, מלמד במחלקה לחקר מדעי החשיבה באוניברסיטת אינדיאנה. הוא מתעניין בתחומי התודעה האנושית, ה"אני", הבינה המלאכותית, שורשי המחשבה והלשון וכן בתחום המוזיקה.
בין ספריו: metamagical Themas, שהוא לקט של טורים שפירסם ב"סיינטיפיק אמריקן", Fluid Concepts and Creative Analogies ו־The Mind´s I, שערך עם דניאל דנט.
על ספרו שלפניכם זכה הושפטטר בפרס פוליצר ובפרס American Book Award בקטגוריית ספרי מדע. כמו כן הוכתר כחבר מוזיאון גוגנהיים בניו-יורק. כיום מלמד הופשטטר באוניברסיטת אינדיאנה, במחלקה לחקר מדעי החשיבה.

"הספר, שזכה בפרס פוליצר כמעט מיד לאחר יציאתו לאור ... מצריך ריכוז רב, אך הקריאה בו מהנה והסיפוק האינטלקטואלי עצום ... נקל להבין את חששותי כשקיבלתי את הנוסח העברי. אך אלו התבדו ותוך ימים ספורים קראתי בשקיקה את כל 795 עמודיו." פרופסור עדה יונת, פרופסור לכימיה במכון ויצמן, כלת פרס נובל לכימיה לשנת 2009 "משמח עד מאוד לראות את הספר המופלא הזה מופיע סוף סוף בעברית. זהו טקסט מכונן שלא נס לחו גם אחרי 33 שנים. הוא עמוק, משעשע, חד ומקורי. הוא מתאים לקריאה לכל אדם אינטליגנטי, החל מאלה שמכירים היטב את באך, מעט את אשר ובכלל לא את גדל, ועד לאנשי מקצוע בתחומי המוזיקה, האמנות או המתמטיקה, הלוגיקה ומדעי המחשב."
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 96.00 ₪
מחיר באתר 86 .40
+ -
שם:
גדל אשר באך גביש בן אלמוות
מחבר:
דאגלס הופשטטר ר'
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0001-2680
מק"ט:
010010875
מוציא לאור/ספק:
דביר
ביקורות
  • יצחק י. 24 בינואר 2017

    תודה רבה.

    קיבלתי את החבילה כעבור זמן קצר מאד
    נהנתי משירותכם רק לא כל כך הבנתי איך אני מכניס את מספר כרטיס החבר באתר
    חוץ מזה חווית קניה נהדרת

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?