המוסד המבצעים הגדולים

המוסד המבצעים הגדולים

מיכאל בר זהר וניסים משעל

המוסד המבצעים הגדולים

בר-זהר/משעל

כמה דמויות נפרשו סביב בית דירות יוקרתי בחד הרבעים היותר מפוארים של דמשק. לפנות ערב ראו ג´יפ כסוף מדגם מיצובישי פאג´רו נעצר ליד הבניין. מתוכו הגיח אדם בחליפה שחורה עם זקן מטופח ונבלע בתוך הבית. הסוכנים שעמדו ברחוב מיהרו לדווח במכשירי הקשר שלהם כי "האיש" הגיע לדמשק, ועלה לדירה. הם ידעו שבדירה מחכה לו אהובתו הסודית, ניהאד חיידאר, יפהפיה סורית כבת שלושים. זוג הנאהבים הסתגר בדירה עד שעות הערב המאוחרות.

כשעזב האיש את הבית, זיהו אותו העוקבים בוודאות על סמך התמונות העדכניות שהיו בידיהם. היה זה עימאד מורניה, המבוקש מספר אחת בעולם.

"הוא בדרך", לחש אחד הסוכנים במכשיר הקשר.

ב-22 הפרקים של המוסד מתוארים המבצעים הגדולים של הארגון מאז הקמת המדינה ועד ימינו. בסגנון קולח, בקצב עוצר נשימה, הספר חושף פרשיות עלומות מהעבר ומימינו אלה, וביניהן - חיסול עימאד מורניה; הפצצת הכור האטומי הסורי וחיסולו המסתורי של הגנרל סולימאן; קולונל האס-אס שהתגייס לשירות המוסד; המבצע המסוכן להצלת "הכלות הסוריות"; מות המדען שבנה את התותח הגדול בעולם עבור סדאם חוסיין; סוכן המוסד בלשכתו של נשיא מצרים; המרדף אחרי איש החמאס מבחוח בדובאי; המלחמה בגרעין האיראני ועוד שורה של פרשיות מרתקות על הצלחותיו (וכישלונותיו) של המוסד.

בספר יש שפע גילויים חדשים שזה עתה הותרו לפרסום. הוא מבוסס על שיחות עם גורמים בכירים ועל מאות מסמכים ודיווחים מהארץ ומחו"ל.
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 118.00 ₪
מחיר באתר 106 .20
במחיר מיוחד לחברי מועדון
100 .89 לחברי מועדון
+ -
שם:
המוסד המבצעים הגדולים
מחבר:
מיכאל בר זהר וניסים משעל
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011322457
מוציא לאור/ספק:
ידיעות ספרים
ביקורות
  • ינון 26 בספטמבר 2020

    מעולה

    מעולה

  • איציק 16 באוגוסט 2018

    בזבוז של כסף אם קראתם בעבר ספר או שניים על המוסד! פשוט העתק הדבק

    לא קראתי שום דבר חדש שלא היה כבר ידוע ואת חיסול מבחוח פשוט העתיקו מהעיתון

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?