סקס תרופות ורוקנרול

סקס תרופות ורוקנרול

ליאת איילון

כולנו מדקלמים ש"העולם שייך לצעירים", שרים "שתישאר צעיר לנצח" ומנסים לשכנע את עצמנו ש"חמישים הוא הארבעים החדש". אבל גם אם נדמה לנו אחרת, במוקדם או במאוחר כולנו נזדקן (לפחות בני המזל שבינינו). אז למה כל כך קשה לנו להתמודד עם הזקנה, ומדוע אנחנו מוכנים לעשות הכול כדי לדחות אותה ומעדיפים להתחבא מאחורי ביטויים כמו "גיל הזהב" ו"הגיל השלישי"?
בספר סקס, תרופות ורוקנ'רול מציגה פרופ' איילון מניסיונה העשיר המגובה במחקרים בינלאומיים, את הזקנה ואת התהליכים המתרחשים בה באופן בהיר ועדכני, במטרה להכין את כולנו לאתגרים שהזקנה מביאה איתה, ולזהות את הכוחות והחוזקות שחבויים בכל אחד מאיתנו שיסייעו בהתמודדות עמם.
בספר תמצאו, בין היתר, התייחסות לנושאים כמו:
• האם יש זקנה מוצלחת, ומה קובע אותה – גנטיקה או סביבה?, בריאות פיזית ונפשית – כיצד לשמור על אורח חיים בריא, זיהוי מוקדם של מחלות ושימוש נכון בתרופות, זוגיות ארוכת שנים, גירושים בגיל מבוגר, פרק ב', יחסי הורים מבוגרים וילדים בוגרים, יחסי סבים, ילדים, נכדים
• פרישה לגמלאות, התמודדות עם שינויים במראה הפיזי, מין ומיניות בכל גיל. דיור מוגן, טיפול ביתי, מטפל זר – איך יודעים מה עדיף?

סקס, תרופות ורוקנ'רול, נועד לא רק לאלו המגיעים כעת לגיל הפנסיה, אלא גם לבני המשפחה, למטפלים, ולכל מי שיהיה זקן ביום מן הימים – כלומר, לכולנו. המסר המרכזי שעולה ממנו, בעידן שבו תוחלת החיים הממוצעת היא יותר משמונים שנה, רץ המרתון המבוגר ביותר הוא בן 101, ואילו בן 95 הוכרז לא מזמן כטייס המבוגר בעולם, הוא שלחלומות, לשאיפות ולזכות להגשים רצונות ותקוות אין גיל תפוגה.
פרופ' ליאת איילון, פסיכולוגית קלינית וראשת המעבדה לחקר היבטים חברתיים ופסיכולוגיים של ההזדקנות באוניברסיטת בר אילן, חוקרת את נושא הזקנה והשלכותיו זה שנים רבות ומזוויות שונות. פרופ' ליאת איילון, בית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בר אילן. מובילה קבוצת מחקר אירופית בנוגע לגילנות (אפליה על רקע של גיל) ותוכנית דוקטורט בינלאומית בתחום. איילון פרסמה למעלה מ-150 מאמרים בכתבי עת מובילים בתחום הזקנה, והיא חברה בקבוצה המובילה קמפיין עולמי נגד גילנות בחסות ארגון הבריאות העולמי.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
סקס תרופות ורוקנרול
מחבר:
ליאת איילון
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013621115
מוציא לאור/ספק:
מטר
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?