להיות או לא להיות

להיות או לא להיות

אורי מרינוב

להיות או לא להיות / מרינוב אורי

תולדות המסע בסביבה של מדינת ישראל - ולאן הוא מוביל

תנופת הבנייה, הפיתוח והתיעוש של מדינת ישראל הצעירה הייתה מדהימה. עשרות ערים חדשות הוקמו, מאות מפעלי תעשייה נבנו ואלפי קילומטרים של כבישים נסללו. צריכת החשמל הגואה דרשה הוספת תחנות כוח, בחקלאות הגבירו את הדישונים והריסוסים כדי להגדיל יבולים, תנועת האוניות והמטוסים זינקה במאות אחוזים.

רק גורם אחד לא עלה באותם ימים על שולחנות השרטוט ונעדר לחלוטין מחדרי הדיונים. לא היה לו אז אפילו שם. היום קוראים לו "הסביבה", וכולם מדברים על "שמירת הסביבה".
הספר שוזר את קורות בנייתו של המערך הלאומי לשמירת הסביבה, ממחלקה קטנה במרתף ירושלמי מוצף עד שהפך למשרד ממשלתי, בתוך סיפורו האישי של המחבר – מהילדות בירושלים הנצורה, דרך הימים הראשונים והפרה היחידה של קיבוץ נחל-עוז, הוועידות הבינלאומיות שבישרו שינוי, הקמת המשרד לאיכות הסביבה והפיטורים המכוערים בוקר בהיר אחד, הקמת החוג הראשון ללימודי הסביבה והמעורבות במיזמים המתקדמים ששינו את פני המדינה.

"להיות או לא להיות" הוא מסע בסביבה הישראלית. הוא מתאר את המלחמות נגד המנכ"לים הכי מקושרים והמפעלים הכי עשירים על זיהום הנחלים, החופים ומי הים; המאבקים על כביש חוצה ישראל ועל נתב"ג 2000; הכנסת הפחם לתחנות הכוח והמעבר לשימוש בגז טבעי; התקוות הסולאריות והמיתוסים הסלולריים; וגם המימן כדלק העתיד.

לסיום מעלה המחבר את השאלה האירונית: האם ייתכן שהצלחנו מדי? האם המאבק ההכרחי על העולם שנשאיר אחרינו לילדינו הפך כלי משחק בידי עסקנים ציניים ואזרחים אנוכיים, שמצליחים לעכב ולמנוע הקמתם של פרויקטים חיוניים?

פרופ' אורי מרינוב הקים וניהל את "השירות לשמירת איכות הסביבה", הקים והיה המנכ"ל הראשון של המשרד לאיכות הסביבה, כיהן כראש החוג לניהול משאבי טבע וסביבה באוניברסיטת חיפה, מלמד בבית הספר לקיימוּת במרכז הבינתחומי הרצליה ומשמש יועץ בנושאי הסביבה בארץ ובעולם.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 88.00 ₪
מחיר באתר 79 .20
+ -
שם:
להיות או לא להיות
מחבר:
אורי מרינוב
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011250359
מוציא לאור/ספק:
דיאלוג
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?