לגופן של מילים

לגופן של מילים

פרוינד אלישע / אלרועי נורית

מה בין תורשה לירושה? 
כיצד התגלגלה המילה סרעפת ללשוננו 
ומה הקשר בינה לבין שרעפים?
הספר דן במקורם ובגלגוליהם של שמות ומונחים מתחום האנטומיה והרפואה. לרבים מן המונחים הלועזיים השגורים בפינו יש שמות עבריים שאינם מוכרים ושראוי להכירם. הספר אינו מדעי. הוא כתוב בלשון שווה לכל נפש ומיועד לקהל קוראים רחב, חובב השפה העברית, המעוניין לדעת את מקורותיהם של מילים ושל מונחים באנטומיה וברפואה שמרבים להשתמש בהם.
בספר מאתיים חמישים וחמש 'פינות' והוא נחלק לשישה נושאי משנה: גוף האדם, מבנהו ותפקודו; פגעים; תסמינים ותסמונות; מחלות וגורמיהן; נכויות ועיוותים; אבחון; טיפול.
הספר מבוסס על בדיקה קפדנית של המקורות העבריים והלועזיים.
אלישע פרוינד הוא רופא אורתופד בגמלאות, חובב הלשון העברית. כמה וכמה 'פינות' הנכללות בספר שודרו בשמו ואף בקולו במשך השנים במדור 'רגע של עברית' ברשת ב של קול ישראל בעריכתה של רות אלמגור־רמון.
נורית אלרואי היא לשונאית ועורכת לשון מוסמכת ומרצה בענייני לשון. השתתפה עם רות אלמגור־רמון בכתיבת 'פינות' במדור 'רגע של עברית' וכן כתבה ושידרה 'פינות' משלה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 68.00 ₪
מחיר באתר 61 .20
+ -
שם:
לגופן של מילים
מחבר:
פרוינד אלישע / אלרועי נורית
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011360472
מוציא לאור/ספק:
ספרי צמרת
ביקורות
  • א 16 בינואר 2019

    ספר מעולה

    ספר ייחודי במינו. השפה העברית לוקה בחסר של מקורות אטימולוגיים (גזרונים) של מונחים לועזיים שאנו מרבים להשתמש בהם. זו "סנונית ראשונה" של מחקר בנושא מונחי רפואה ואנטומיה השגורים בלשונינו, לפרקים מוטעים ו"עושה סדר" במקורותיהם שימושם הנכון של מונחים אלה. ספר חובה לכל חובבי השפה.

  • א. 9 בינואר 2019

    ספר מעולה

    החוסר במילונים העוסקים בגיזרון (אתימולוגיה) של מונחים בעברית הניע את המחברים ליצור את הספר שבו נדונים המקורות של מונחים רבים בעולם הרפואה - שכולם משתמשים בהם - אך נסתרים מהשיח. לא מדובר בספר מדעי אלא בספר המסביר בשפה עממית את המקורות והשימוש במונחים בתחום הרפואה והאנטומיה. הספר מיועד לא רק לאנשי רפואה אלא לחובבי השפה העברית.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?