רגשות רציונליים

רגשות רציונליים

אייל וינטר

רגשות רציונליים / וינטר אייל

חוקרי מדעי החברה נוהגים לטעון שהאדם הוא מכונת חישוב מלאת קפריזות ובאגים. שהרגש והאינטואיציה מטעים אותנו פעם אחר פעם ומרחיקים אותנו מההחלטה הנכונה, הרציונלית. רגשות רציונליים, ספרו המהפכני של הפרופ' אייל וינטר, ראש המרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית, הופך על ראשה את ההיררכיה המקובלת בין השכל לרגש. וינטר כופר בחלוקה הקשיחה המקובלת בין המערכת הרגשית למערכת הרציונלית, ומראה בשורה ארוכה ומאלפת של מחקרים כיצד רק שילוב בין שתי המערכות הללו מביא אותנו להחלטות הטובות ביותר להישרדותנו שלנו. רגשות רציונליים מוכיח כי מותר האדם החושב והמרגיש על פני האדם החושב בלבד.

כך למשל: # אנשים כועסים מבחינים טוב יותר בין עיקר לתפל בלהט הויכוח # גם אם נעצים רגשות כדי לשרת את האינטרסים שלנו – סופנו
להשתכנע ברגש המוגזם. # תחושת שייכות, אפילו מלאכותית וקלושה, מולידה שיתופי פעולה
פוריים. # אמפטיה ורגישות לזולת יקנו לנו יתרונות חומריים מיידיים. # ואפילו תכונות כמו אלטרואיזם וענווה מתגלות כאסטרטגיה
אבולוציונית יעילה. פרופ' ישראל אומן, חתן פרס נובל לכלכלה, על הספר: "רגילים לחשוב שרגשות כמו כעס, אהבה, עלבון ודומיהם הם בלתי רציונליים. בספרו החדש, מסביר פרופסור אייל וינטר למה רגשות כאלו הם דווקא רציונליים מאוד, ואיך הם ממלאים פונקציות חשובות, שבדרך כלל מקדמות את האינטרסים החיוניים של כל אחד מאתנו. ספר חשוב, מהנה ומשכנע".
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 84 .60
+ -
שם:
רגשות רציונליים
מחבר:
אייל וינטר
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010010908
מוציא לאור/ספק:
דביר
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?