שנת המתנות

שנת המתנות

יובל אברמוביץ'

"שנה של מתנות ממני לעצמי, זה בדיוק מה שאני צריכה. לא מתנה אחת גדולה ויקרה, אלא שנה של מתנות. מתנות פיזיות, רגשיות, רוחניות ונפשיות. חוויות. דברים שמעולם לא עשיתי. שמעולם לא ניסיתי. שמעולם לא טעמתי. שמעולם לא שכבתי.שנה של אהבה עצמית. של בזבזנות. לשים את לשים את עצמי לפני כולם. לפני רונן, לפני הפסיכולוגית ולפני הקבר של אבא שלי".


ביום הולדתה ה- 39, מיכל הופמן, מקבלת מבעלה מתנה מפתיעה המאלצת אותה לצאת למסע לא צפוי.
נחושה ללמוד על עצמה כל מה שאפשר, היא מכריזה על "שנת המתנות", שנה שמתחילה בסיבוב קניות חסר עכבות ובזלילת קרואסונים נוטפי חמאה, ובמהלך הרומן הקצבי והסוחף הופכת למקצה שיפורים ושיפוצים בחייה.

כדרכו, יובל אברמוביץ' מוביל את הקוראים בבטחה ובהומור לאורך עלילה תוססת ונוגעת ללב. "שנת המתנות" הוא ספר מעורר מחשבה ושאלות על חברות, זוגיות, משפחה, בדידות, אובדן, , מתנות משמעותיות, הצלחה ואמת.

"שנת המתנות" הוא ספרו ה-13 של יובל אברמוביץ'. בין ספריו שהפכו לרבי-מכר ניתן למצוא את "הרשימה", "הרעיון", "ההזדמנות", "ליידי לייק", "כאן יעל וייס, תל אביב", "אין לי אבל יש לי" והאיש שאהב את הטלפון שלו יותר מדי". ספרו "הרשימה – חלומות צריך לצעוק" יצא עד כה בכעשרים מדינות וביניהם ארצות הברית, קוריאה, סין, קנדה, צרפת, הולנד, איטליה ועוד.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 92.00 ₪
מחיר באתר 49 .00
+ -
שם:
שנת המתנות
מחבר:
יובל אברמוביץ'
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013372399
מוציא לאור/ספק:
הרשימה
ביקורות
 • לי יניני 31 במרץ 2019

  להשתחרר ולהרשות לעצמנו להיות "אני"

  "שנת המתנות" הוא עוד ספר שהפך לרב-מכר בסדרת הספרים של יובל אברמוביץ. למי שלא יודע/מכיר, כתוצאה מתאונת עבודה בגיל 16 יובל הפך למרותק לכיסא גלגלים. הרופאים אמרו לו שאין מצב שהוא יוכל ללכת על רגליו. כנגד כל הסיכויים בגיל 18 יובל חזר ללכת. לרפואה אין ולא הייתה תשובה לנס הזה, וכנראה שלא לכל תופעה יש הסבר בעולמנו.

  בשנת 2011 יובל אברמוביץ החל לכתוב בלוג ומאז נסללה דרכו לכתיבה: עיתונות, הרצאות, לימודי משחק, ראיונות בתוכניות טלוויזיה/רדיו, ומשחק בסרטים ובתאטרון. יובל מעולם לא הפסיק לכתוב, וניכר שחיידק הכתיבה מושרש היטב במצולות נפשו. להבנתי כך נולד גם הספר הנוכחי - הספר ה-13.

  ב"שנת המתנות", יובל אברמוביץ חושף את הקורא להתמודדותה והתעמתותה של מיכל הופמן עם פרידה מבעלה – רונן.

  אין ספק שפרידה ביוזמת הצד השני, מתקילה את הפרוד עם אובדן בלתי נמנע והכרחי. זו טלטלה וחוויה רגשית שיש להתמודד איתה כמו: מערכת היחסים שהייתה ואיננה, זיכרונות, אירועים שחווים יחדיו, תקופות יפות שנמוגו ולא ישובו, ועל כל הטורנדו הנפשי והרגשי לעיתים מתערער גם הביטחון הכלכלי.

  פרידה מבן-זוג והפרדת התא הזוגי אינה דומה לאובדן של אדם קרוב. במקרה של גירושין או פרידה עוד יש תקווה... למיכל הייתה תקווה ובעיקר סימן שאלה: "למה?"

  איך מסתגלים ל"לבד"? קונים חצי ק"ג מלפפונים במקום ק"ג אחד? אוכלים מול מקרר פתוח כי לא צריך לבשל לשניים? מדליקים את הבוילר רק חצי שעה במקום שעה וחצי? ועוד...

  מיכל הופמן ביום הולדתה ה-39 קיבלה מרונן מתנה מפתיעה. המתנה הגיעה במעטפה חומה שהכילה מכתב פרידה בכתב-יד צפוף, עם ארבע עשרה שורות דחוסות בדף 4A, ומה היה כתוב במכתב?

  עמוד 7: "אני מכיר אותך היטב, מיכל. את, לצערי, לא באמת מכירה אותי." ... "שבע שנים הייתי קרקע פורייה עבורך, עכשיו תורי לייצר לעצמי קרקע פורייה לצמוח בה."

  שרונן מחליט לייצור לעצמו קרקע פורייה, מיכל נחושה בדרכה שלה להתמודד ולצאת למסע משלה, הכיצד?

  הספר מגולל את "שנת המתנות" שמיכל העניקה לעצמה, החל משופינג, אכילה של קרואסונים נוטפים חמאה ועוד. תוך כדי כתיבה במחברתה, מיכל ערכה לעצמה מקצה שיפורים ושדרוגים כמו: שינוי תזונה, לטוס לחו"ל, שדרוג הבית, ללמוד צלילה, ואפילו לחלוק את חייה עם בן-זוג אחר.

  למרות כל ניסיונותיה להתמודד עם "הנטישה", דמותו של רונן זלגה למהלך חייה לאורך היממה. בד בבד הקורא נחשף לקשר יחודי שהיה למיכל עם אביה. האב הוזכר מעת לעת במשפטים שנאמרו לה בעודו היה בחיים. תובנות אלה חימשו אותה בכוח ועוז לנסות, לשנות, לשדרג ולקבל את עצמה AS-IS.

  מיכל חוותה נטישה בחייה, כאשר האם נטשה את אביה ואותה לטובת ג'קי. אין ספק שנטישת האם והסתלקותו של רונן מהחיים הזוגיים, תרמו תרומה נכבדת לטראומת הנטישה, ולכן היא הרגישה כעגונה נפשית ומחשבתית כולל כעס רב...: רונן הבוגד, רונן השקרן, רונן הנצלן ומה לא?

  יובל אברמוביץ מציב את מיכל הופמן מול המראה, ומוציא אותה לשנת של מתנות מגוונות ומעוררות מחשבה בכתיבה שנונה, תוססת וקצבית.

  הספר מאוכלס בפרקים קצרים, שכל פרק קיבל שם המכיל תחושה ומתאר את שלבי הסערה וההתמודדות של מיכל בסיטואציה החדשה. ככל שהקריאה מתקדמת מחלחלת העובדה של עד כמה אנשים לא יודעים להיפרד, ואת הדרך הנכונה לסיים מערכות יחסים.

  יובל אברמוביץ השתמש בדמות אביה של מיכל, כאב רוחני ומתווה דרך להעברת מסרים, טיפים ותובנות לחיים.

  לעניות דעתי, לא מובן מאליו לקרוא ספר מידי סופר, שכתוב מנקודת מבט נשית. יובל עשה זאת בדרך משכנעת ומצוינת ועל כך מגיע לו שאפו.

  הכתיבה של יובל אברמוביץ קולחת, רהוטה, שנונה, הומוריסטית, מעוררת מחשבה, מהווה השראה ונוגעת ללב.

  "שנת המתנות" מוגדר אצלי כספר קליל שעושה ניקוי רעלים למוח.

  בשורה התחתונה: להשתחרר ולהרשות לעצמנו להיות "אני".

  קריאה נעימה.

  לי יניני

  נ"ב: עיצוב הכריכה על ידי מירב רוט מקסים... כריכה שעושה חשק לצאת לחופשה.

 • שרון 4 במרץ 2019

  קליל אך מעורר מחשבה

  כתוב פשוט ויפה, לא מורכב או עמוק אך נעים, מעולה לטיסה

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?