חיובית סיפורה של נשאית HIV

חיובית סיפורה של נשאית HIV

"חיובית – סיפורה של נשאית HIV" מאת מירי קנבסקי הוא רומן אוטוביוגרפי המתפרס על פני 17 שנה בהן המחברת חיה עם נגיף ה-HIV. החל מתהום הפחד והחדלון שאחזו בה כנערה בת תשע עשרה שמגלה שהיא נשאית הנגיף ועד לחופש ליצור את חיי כאישה בוגרת שמחליטה ששום בושה, פחד או סטיגמה לא יעצרו אותה. המוטיב המרכזי בסיפור הוא כוח הבחירה שמאפשר לאדם לברוא את עצמו מחדש ולשנות את גורלו.

הוא היה זר כהה עור מאיי הבהאמס, חתיך וכריזמטי. היא הייתה נערה בת תשע-עשרה מבית קשה-יום. כמו מכושפת הלכה שבי אחריו ונסחפה למערכת יחסים רצופה בשקרים, בבגידות ובבריחה מהמשטרה, בעוד הוא הולך ומתגלה כאדם שונה לחלוטין מהאופן שבו הציג את עצמו. כשגילתה שהדביק אותה בHIV היה מאוחר מדי, אך כשגילתה שהדביק נשים נוספות, החליטה להיאבק נגדו במשפט שהסתיים בהרשעתו, בגזר דין של מאסר עולם ובכליאתו מאחורי סורג ובריח.

במשך שש-עשרה שנה שמרה את דבר נשאותה בסוד, אך מותו הפתאומי של בעלה הזכיר לה שהחיים קצרים, שעליה לחיות את האמת הפנימית שלה ולהגשים את חלומותיה. היא החליטה לפרוץ את שערי הבושה והפחד ולחשוף לעולם את סיפורה.

"חיובית" אינו ספר על התמודדות עם מחלות כרוניות או סופניות, על אף שאפשר למצוא בו גם את זה. הוא הרבה מעבר לכך. זהו ספר שמעלה על סדר היום נושאים שחשובים לנו כבני אדם שחיים היום בישראל. ספר הנוגע ביחסים בין גברים לנשים ובאלימות סמויה שלעתים מתקיימת בהם, אשר בעידן ה-mee too הופך לאקטואלי יותר ויותר. ספר הנוגע בשורשי הווייתנו כחברה של קיבוץ גלויות ובסוגיית קבלת האחר וההשלכות הקשות של אי קבלה. ספר המעורר שאלות על מידת החופש שלנו לעצב את חיינו לצד התבניות החברתיות של מה "אמור, נכון או צריך". ספר שמאפשר לנו להתבונן על עצמנו.

זהו יומן התבגרות של נערה ילידת רוסיה, עולה בעלייה הגדולה של שנות ה90. הוא מציף שיח מושתק של כמה עשורים על אודות הפצע הגדול של העלייה ובעיקר פצע הדור של הכותבת - שעלו כילדים, נאלצו להתבגר בין לילה ולהוות משענת להוריהם המבולבלים. ילדים כמוה, שיום אחד מצאו עצמם בארץ זרה, ללא חברים וללא יכולת לתקשר ונאלצו לראות את הוריהם, שנחשבו למשכילים ובעלי מעמד חברתי גבוה, חסרי אונים, מושפלים ומחזרים על פתחים. הכאב הזה עיצב את חייהם ומלווה אותם עד היום, גם אם אינם מודים בכך אפילו בינם לבינם.

זהו ספר על מערכות יחסים פוגעניות בין גבר לאישה. ספר על אלימות לא מדוברת שלא מתבטאת בסימנים כחולים ובביקור בחדר מיון. אלימות שמתבטאת בשקרים, כשכבר אי אפשר להבחין בין מציאות לבדיה, בתוקפנות, בקנאה אובססיבית, ברכושנות ובניצול, כשגולת הכותרת שלה היא הדבקה בזדון בנגיף הHIV.

אך למרות הכתוב לעיל, זהו ספר על ניצחון ועל הכוחות הנפשיים האדירים שמצויים בכל אחת ואחד מאיתנו. על אף המסע הקשה של הכותבת ואולי בגללו - היא כאן. בריאה, חזקה ומעצימה בני נוער ובוגרים כאחד, בעזרת הסיפור שלה. לא עוצרת בשום מכשול, חיה את חייה במלואם כפי שהיא יודעת שמגיע לה ועדיין מאמינה אמונה בלתי מעורערת בטוב ליבם של בני האדם.

זהו גם ספר על אומץ - אומץ לעבור בשערי הבושה והפחד, אומץ להסתכן. המחברת מאמינה שהאור שהיא מפיצה כשאנשים מועצמים מסיפורה גדול הרבה יותר מהחושך של הבושה והסטיגמה שלצערה עדיין קיימים בחברה שלנו.

ספר המעורר השראה בכל אדם שנאלץ אי פעם להתמודד עם קושי כלשהו בחייו.

מירי קנבסקי (36) היא עורכת דין, מאמנת אישית, מנחת סדנאות ומרצה. חיה עם HIV זה שבע-עשרה שנה ופעילה חברתית למיגור הסטיגמה סביב המחלה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 88.00 ₪
מחיר באתר 79 .20
+ -
שם:
חיובית סיפורה של נשאית HIV
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011250894
מוציא לאור/ספק:
דיאלוג
ביקורות
  • שי 31 ביולי 2019

    ספר מעולה למי שרוצה להכיר מה אנשים עם HIV חווים. בחורה מקסימה.

    הגעתי לספר במקרה מכתבה על הסיפור של הבחורה ובאמת אחלה ספר ממש מרתק וחידש לי המון דברים בנושא הHIV והסטיגמות.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?