המפץ הגדול

המפץ הגדול

סיימון סינג


אלברט איינשטיין אמר פעם: "הדבר הכי לא-מובן בקשר ליקום הוא שהוא ניתן להבנה". אלא שבשביל זה צריך מדריך אמיתי. מן היוונים ועד לאיינשטיין, דרך קופרניקוס וניוטון וממשיכיהם הרבים, הידועים והעלומים (ומלוא החופן משוגעים), סיימון סינג מוביל אותנו צעד אחר צעד במסע הנפלא הזה. כדרכו, הוא גם מסביר את העקרונות הפיזיקליים שבבסיס היקום, וגם מספר באופן מרתק על הדרמות של המדענים עצמם.
כולם יודעים מהו המפץ הגדול – או לפחות חושבים שהם יודעים, אבל הרעיון הפשוט-לכאורה על מקורו של היקום הוא תוצאה של ויכוחים עזים שנמשכו (ובחלקם נמשכים עד היום) לאורך מאות שנים. הפוליטיקות, הרעיונות החדשניים שנתקלו בביטול מזלזל מצד הממסד המדעי, המחלוקות האישיות בין מדענים מבריקים – את כל אלה, ובעיקר את התיאוריות והתצפיות עצמן, מפליא סינג לספר וולמד. הוא מסביר מהי תיאוריית המפץ הגדול, ולא פחות חשוב מכך, מדוע הקוסמולוגים משוכנעים כי זו התיאוריה הנכונה המתארת את מוצא היקום והתפתחותו.
סיימון סינג ידוע ביכולתו להפוך רעיונות מסובכים לספרים מרתקים, והפעם הוא מביא את סיפורה של "התגלית המדעית החשובה ביותר בכל הזמנים".
וכדברי אחד ממבקרי הספר:
"היכונו לסיפור הגדול ביותר שאי פעם סופר!"

" הספר הזה הוא פיצוץ! מי האמין שהמפץ הגדול יכול להיות כל-כך מהנה? "
ג'יימס גליק, מחבר רבי המכר כאוס, ניוטון
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
המפץ הגדול
מחבר:
סיימון סינג
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011321914
מוציא לאור/ספק:
ידיעות ספרים
ביקורות
  • חגי 17 במרץ 2017

    קליל

    קראתי את הספר והוא כתוב בצורה סיפורית על הדמויות באפון מושך ומעניין, כן הספר נמצאים בו מושגים שונים ורבים אך הוא קל להבנה ומוסבר היטב.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?