גישת הקופסה השחורה

סייד מתיו

• מה הקשר בין קבוצת הפורמולה 1 של מרצדס לבין גוגל?
• מה הקשר בין קבוצת רוכבי האופניים Team Sky של דיוויד בריילספורד לבין ענף התעופה?
• מה הקשר בין הממציא ג'יימס דייסון לבין שחקן הכדורגל דיוויד בקהם?
לכולם משותפת גישת "הקופסה השחורה" – הרצון לחקור טעויות ולהפיק מהן לקחים לעתיד, המקובלת בענף התעופה.
אנשים הנוקטים גישת הקופסה השחורה בין שהם מפתחים מוצר חדש, משפרים מיומנות בסיסית, או פשוט מנסים לקבל החלטה נכונה בנושא חשוב, אינם פוחדים להתמודד עם טעויות. להפך: כישלונות הם בעיניהם הדרך הטובה ביותר ללמוד. במקום להכחיש את טעויותיהם, להאשים אחרים, או לנקוט תכסיסי הטעיה שונים ומשונים כדי להתחמק מבעיות, יחידים ומוסדות עם גישת "הקופסה השחורה" חוקרים שגיאות כחלק מאסטרטגיה של הצלחה עתידית.
הביטוי "למידה מטעויות" אולי נשמע כמו קלישאה, אבל ספר זה חושף את הסיפור המדהים שמאחורי שיטת הלמידה הטובה ביותר המוכרת לאנושות, ואת מערך הטכניקות שבהן משתמשים חלק מן הארגונים החדשניים ביותר בעולם. הספר חושף גם את הסכנות הטמונות באי-למידה מטעויות: מאות אלפי חולים מתים כל שנה בארצות הברית כתוצאה מטעויות רפואיות החוזרות על עצמן מכיוון שגישת "הקופסה השחורה" אינה מיושמת בבתי החולים.
באמצעות סיפורים מרתקים, ראיונות בלעדיים, ולקחים מעשיים ביותר, מראה לנו מתיו סייד – עיתונאי עטור פרסים ומחבר הספר Bounce – איך כולנו יכולים לאמץ את גישת "הקופסה השחורה" ללמוד מטעויות ולהצליח בגדול.
מתיו סייד הוא עיתונאי בכיר בעיתון הבריטי The Times ומפרסם בו טורים וכתבות. הוא שותף להפקת תוכנית האקטואליה Newsnight ב-BBC‏ ומופיע בקביעות ברשת CNN הבינלאומית ובערוץ הטלוויזיה הבינלאומי של ה-BBC.
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 118.00 ₪
מחיר באתר 106 .20
100 .89 לחברי מועדון
+ -

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?

שם:
גישת הקופסה השחורה
מחבר:
סייד מתיו
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013621086
מוציא לאור/ספק:
מטר