נרניה בכרך אחד

נרניה בכרך אחד

סטייפלס לואיס קלייב

לא, אל תחפשו את ממלכת נרניה באטלס או באנציקלופדיה, כי לא תמצאו אותה שם; ובכל זאת, אין כמעט ילד או ילדה בעולם שאינם מכירים ארץ זו, אשר לא יהיו מוכנים לספר לכם בשמחה על אסלן, האריה החכם מייסד הממלכה, ועל מלכה הראשון פרנק (שהיה בעבר רכב ברחובות לונדון). שכן, גם אם ממלכת נרניה אינה מופיעה במפות (בהימצאה בעולם רחוק וקסום, הרחק מעולמנו שלנו), היא כבשה לעצמה מקום של כבוד בספרות הילדים תודות ל"ממציאהּ", פרופסור קלייב סטפלס לואיס (נולד בבלפסט, אירלנד, נובמבר 1898, מת בלונדון, נובמבר 1963).
משחר ילדותו הרבה לואיס לשגות בדמיונות. לאחר מות אמו עברה המשפחה לגור בבית שהיו בו מסדרונות ארוכים, חדרים ריקים, עליות גג ורעשים מוזרים (תוכלו למצוא בית זה בסיפורים אשר לפניכם). אז יצר לעצמו הנער ממלכה דמיונית בשם "ארץ החיות", שאליה היה נמלט מעולם המציאות ואשר הפכה אחר כך לממלכת נרניה, המופיעה בספריו המהוללים.
סיפורי נרניה המקסימים, שנכתבו בין השנים 1956-1950, הפכו לנכס צאן זהב בספרות הילדים העולמית. עם סיום כתיבת הסדרה זכה פרופ' לואיס בפרס קרנגי כאות הוקרה על שהעניק לילדי העולם את נרניה – 'ממלכה הקיימת בעולם שאינו עולמנו, אלא ביקום שאליו יכולים בני אנוש לעבור כאשר הם חשים צורך בכך.' האירועים הקסומים המתרחשים בנרניה מתוארים בסגנון עשיר, והם שזורים רעיונות אנושיים וערגה לחיים של ידידות, הבנה ואושר."
אוריאל אופק, מתוך ההקדמה שפורסמה לראשונה בשנת 1978 בספר אחיינו של הקוסם, בסדרת "מרגנית" בהוצאת זמורה-ביתן.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 189.00 ₪
מחיר באתר 170 .10
+ -
שם:
נרניה בכרך אחד
מחבר:
סטייפלס לואיס קלייב
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0003-13635
מק"ט:
010032651
מוציא לאור/ספק:
זב"מ
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?