ספר הטאו- TAO TE CHING

ספר הטאו- TAO TE CHING

ניסים צה לאו-אמון

ספר הטאו הוא ללא ספק אחד הספרים המסתוריים ביותר במזרח הרחוק, ומקובל ליחס לו את הבסיס לפילוסופיה הטאואיסטית, אומנויות הלחימה השונות והרפואה הסינית.

מעט מאוד ידוע על מחבר הספר, החכם הסיני לאו-צה, אשר מעריכים שהיה האחראי על ארכיון הקיסר. האגדה מספרת שלאו-צה פרש מתפקידו כאשר קונפוציוס נבחר להיות שר החינוך והמשפט בממלכה ויצא למסע בהרי ההימלאיה ממנו לא שב. בתחנת הגבול הוא השאיר ספר אחד קטן, המרכז בצורה פשוטה את עקרי תורתו.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 89.00 ₪
מחיר באתר 80 .10
+ -
שם:
ספר הטאו- TAO TE CHING
מחבר:
ניסים צה לאו-אמון
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
012640028
מוציא לאור/ספק:
אבן חושן
ביקורות
 • דן 26 במאי 2018

  פשרנות מעניינת אך לא תרגום פר-סה

  נראה שהספר מהווה פרשנות אישית של הכותב לדאו דה צ'ינג מאשר תרגום של ממש. בשום מקום בספר עצמו לא מופיע מאיזו שפה תורגם, באתר ההוצאה כתוב שתורגם מאנגלית אך לא מצוין המקור. מהשוואה עם תרגומים אחרים, נראה על פניו שהוא נשען על לפחות בצורה חלקית על התרגום מן המקור לעברית של יורי גרואזה וחנוך קלעי ועל תרגומים נוספים לאנגלית כמו למשל זה של Peter A. Merel.

  אין בכך לומר שאין לספר כזה ערך, הספר מהנה לקריאה ונותן פרשנות לפסוקים שקשה לפעמים להבין אותם כפי שהם מופיעים בתרגומים מן המקור. עם זאת למי שמעוניין בתרגום הקרוב יותר למקור בשפה עברית הייתי ממליץ על "דאו דה צ'ינג" בתרגומם של יורי גרואזה וחנוך קלעי (הוצאת מוסד ביאליק) או "ספר הדאו" בתרגומם של דן דאור ויואב אריאל (הוצאת חרגול).

 • ג'ני 24 בינואר 2017

  הספר מדהים....ניראה כבסיס לכל החוקים

  הספר מדהים....ניראה כבסיס לכל החוקים ויחסי הגומלין בעולם הזה ולאנושות בכלל..!

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?