דלעת מוצב אחד בלבנון

דלעת מוצב אחד בלבנון

מתי פרידמן

זה סיפור על חיילים בחזית של מלחמה נשכחת. זה סיפור על הר גבוה בקצה רצועת הביטחון של דרום לבנון. זה סיפור על מוצב צבאי, "דלעת", שבו העבירו הלוחמים האלה את מרבית שירותם הצבאי. סביבם נוף עוצר נשימה ושקט פסטוראלי, שנקטע מעת לעת, בלי אזהרה מוקדמת. זה סיפור על חיים צעירים המיטלטלים בין רביצה מכווצת בתעלות לבין יציאה לסיורים בלב לבה של ארץ החיזבאללה.
זה סיפור על דור שלם שברדיו שמע דיבורים על מזרח תיכון חדש, אבל בינתיים, עמוק בלבנון, ראה כיצד נולדת מלחמה מסוג חדש. מלחמה של מטענים ושל מצלמות ושל קרב על התודעה. מלחמה שבה החזק לא תמיד מנצח.
מתי פרידמן שירת ב"דלעת", והסיפור שהוא מגולל בספר המפתיע והקורע שלפניכם הוא הסיפור שלו ושל חבריו, בני דורו, שהקיזו את דמם במלחמת שמונה־עשרה השנים של כיבוש ישראלי בדרום לבנון. מלחמה שלא קראו לה מלחמה. בדלעת תגלו את הפנים האנושיות שמאחורי אירועים גדולים. בדלעת תגלו ספר מלחמה מופתי, חריג בסגנונו, המותיר את קוראו עם חומר רב למחשבה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 84 .60
+ -
שם:
דלעת מוצב אחד בלבנון
מחבר:
מתי פרידמן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010011008
מוציא לאור/ספק:
דביר
ביקורות
 • המשקיף לנטושה 3 באפריל 2020

  יצרת מופת מרתקת

  אין הרבה ספרים שאני מסוגל להיות מרותק אליהם בימים אלה של נטפליקס. פרידמן שוזר את הסיפור של השירות במוצבים בלבנון בנרטיב מהפכני. סיפורו האישי וסיפורם של מספר לוחמים אחרים מהווה את הרקע לחלק שלרגע נשכח מהתודעה הציבורית. מה שרון לשם לא החדיר ב'אם יש גן עדן' (מצויין בפני עצמו) הביא לתחיה של הפצע הייחודי של המשרתים ברצועת הביטחון.
  הספר שזור במידע והגיגים אינטלקטואלים שכה חסרים בימים אלו בהם הכל פשוט ומואכל לצופה בכפיתֽ. כל רובד בספר הוא פנינה של גאונות שלוטשה במלאכת מחשבת.
  פיסת היסטוריה ומסעֽ של קריאה קולחת ומשמעות.

 • דן 3 באוקטובר 2017

  אחד הספרים

  סופר מעניין

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?