מבוא לאהבה הסרטים של משה מזרחי

מבוא לאהבה הסרטים של משה מזרחי

מרט פרחומובסקי

"בביוגרפיה הקולנועית שלי יש תאריך אחד קובע, וזה היום שבו שלי אבא לקח אותי בפעם הראשונה לקולנוע.
אני חושב שהייתי בן חמש.
אולם ענק, שחור, בלי אור, ומסך גדול שעליו מהתהלכות דמויות גדולות מהחיים.
זה היה מאגי!
וזה קבע את גורלי."
משה מזרחי


מבוא לאהבה מגולל את סיפור חייו ויצירתו של במאי הקולנוע משה מזרחי, באמצעות חיבור ייחודי בין שיחות מרתקות עם היוצר לניתוחי עומק של סרטיו. סיפורו של מזרחי נע בין מצרים, שם נולד; ישראל, שבה גדל והפך לבמאי מוערך בכל העולם; וצרפת – שבה מצא במשך שנים רבות את ביתו היצירתי ועבורה זכה בפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר עם כל החיים לפניו. עד היום, מזרחי הוא הבמאי הישראלי היחיד שזכה באוסקר, אחרי שתי מועמדויות קודמות של סרטיו אני אוהב אותך רוזה והבית ברחוב שלוש. בסרטיו הוא נותן ביטוי מיוחד לתרבות היהודית-ספרדית ולשפת הלאדינו.
משה מזרחי הוא גם מורה נערץ לבימוי ומשחק שהעמיד דורות רבים של תלמידים, באוניברסיטת תל אביב ובמוסדות אחרים.
זוהי הזדמנות נדירה עבור הקהל הישראלי להתוודע לאחד היוצרים החשובים שפעלו בארץ, ולהכיר לעומק את סיפור חייו הסוחף ואת הסרטים הרבים אותם יצר, בהשתתפותם של שחקנים אגדיים כמו סימון סיניורה, טום הנקס, פייר רישאר, אנני ז'ירארדו, שייקה אופיר, יוסף שילוח, אבנר חיזקיהו, גילה אלמגור ומיכל בת-אדם.
מרט פרחומובסקי הוא יוצר ויזם קולנוע ותיאטרון, המתמחה בפרויקטים של שימור זיכרון תרבותי. יצר את פרויקט הניו מדיה התיעודי מאגר העדויות של הקולנוע הישראלי, בשיתוף עם אביטל בקרמן. היה שותף להקמתו של אתר ספר הקולנוע הישראלי של משרד התרבות והספורט, ומשמש כמנהל התוכן שלו. כתב על קולנוע ותיאטרון בטיים אאוט, עכבר העיר, וואלה, הארץ ועוד. כמו כן, ביים שורה של הצגות פרינג', ביניהן גרסאות עטורות שבחים להנסיכה האמריקאית של נסים אלוני ומלכת אמבטיה של חנוך לוין.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 88.00 ₪
מחיר באתר 79 .20
+ -
שם:
מבוא לאהבה הסרטים של משה מזרחי
מחבר:
מרט פרחומובסקי
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011250915
מוציא לאור/ספק:
ליריקה
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?