נטורי קרתא של מאה שערים

נטורי קרתא של מאה שערים

מנשה דרש

נטורי קרתא של מאה שערים- זהו סיפורם של קומץ חרדים מקנאי הקנאים לתורת ישראל ומצאצאי היישוב הישן בירושלים .נטורי קרתא התנגדו התנגדות עיקשת ובלתי מתפשרת לרעיון הציונות ולהקמת מדינת ישראל בטרם בוא 'משיח צדקנו'. עד לשנות השבעים של המאה העשרים היו אנשי נטורי קרתא ומנהיגם, רבי עמרם ברש'י בלוי, גיבורי הרחוב החרדי וחוד החנית של ה'עדה החרדית'. הם הובילו ביד רמה את ההפגנות נגד חילול השבת בירושלים. התקשורת החילונית סיקרה את מעשיהם בהרחבה ורבים מהציבור הישראלי ראו בהם בוגדים. משנות השבעים ואילך הידרדרו מעמדה וכוחה של נטורי קרתא בחברה החרדית והיא סולקה בבושת פנים מ'העדה החרדית '. התחברות חלק מחברי נטורי קרתא, המתגוררים הן בארץ והן בחו'ל, לאויבי ישראל גרמה כעס רב לא רק ברחוב החילוני, אלא גם ובעיקר ברחוב החרדי שגינה את מעשיהם גינוי חריף. שלטונות המדינה התייחסו לקבוצה זו כאל קבוצת אנשים הזויים וקיקיוניים, שאין נשקפת סכנה מצידם לביטחון המדינה.
הספר מכיל מאות פשקווילים, נשקם העיקרי של קנאי הקנאים במאה שערים, אשר משקפים בצורה נאמנה את דרכם האידיאולוגית. הספר הוא מעין ראי להיסטוריה של נטורי קרתא ובמידה מסוימת גם לקיצונים קנאים מקבוצות שונות של 'העדה החרדית' .יש להבהיר כי ספר זה אינו נוקט עמדה לכאן או לכאן.

זהו ספרו השלישי של מנשה דרש העוסק בעולם החרדי .ספריו הקודמים 'בת הרב ממאה שערים' ו'שרה גיטל'ה' נחלו הצלחה רבה. בימים אלו הוא שוקד על ספרו הבא 'האדמו'ר'.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 150.00 ₪
מחיר באתר 135 .00
+ -
שם:
נטורי קרתא של מאה שערים
מחבר:
מנשה דרש
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011784878
מוציא לאור/ספק:
אתנחתא הוצאה לאור
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?