מיכאלה

מיכאלה

מירה מגן

אלכוהוליסטית חסרת כול מובלת בידי שוטרים באישון לילה אל סף ביתה של אחותה, אישה שלמראית עין יש לה הכול. האחות האמידה והמוצלחת משכנת את הסוררת ביחידת דיור בחצרהּ, בתנאי שתיגמל מאלכוהול. בהמשך מצטרפת אל הסוררת אימן של השתיים, ששהתה שנים בבית חולים לחולי נפש בעקבות רומן סוער שניהלה עם אלוהים.
שתי האחיות עוברות כברת דרך משמעותית במהלך הרומן. הפסאדה של האחות המוצלחת נסדקת, ועולמה הבורגני - המושלם לכאורה - כמעט מתמוטט עליה. ואילו האחות הסוררת, שהתהדרה באדישות קרה כלפי כל הסובב אותה, נכפית להתמודדות רגשית עם גבר, עם אימהּ ועם הילדים של אחותה, מה שמערער את עמדת התצפיתנית הניטרלית שאימצה לעצמה.
גם בספריה הקודמים של מירה מגן, שכולם זכו לביקורות חמות ולאהבת קהל הקוראים, היה שמור מקום לדמויות חריגות, אבל מעמדן היה שולי. בחזית הבמה כיכבו דמויות נורמטיביות שנקלעו למשבר. במיכאלה התהפכו היוצרות. מירה מגן נותנת כאן דרור, לראשונה, לדמות פרועה, שאינה מצייתת לנורמות חברתיות ובזה להן. התוצאה היא רומן בוטה, בועט, תזזיתי ומרגש.
יגאל שוורץ
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 96.00 ₪
מחיר באתר 76 .80
במחיר מיוחד לחברי מועדון
72 .00 לחברי מועדון
+ -
שם:
מיכאלה
מחבר:
מירה מגן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010033221
מוציא לאור/ספק:
רוז הפצות חשבוניות
ביקורות
 • אהוד 1 ביוני 2020

  ספר מקסים עצוב ונוגע ללב

  מאד נהניתי לקרוא.

 • טלי מנדיוק 14 בינואר 2019

  מיכאלה

  ספר מדהים, עוצר נשימה. מספר על החיים בשנינות ובחוכמה. הכל נאמר וגם מה שלא נאמר, מובן באופן מושלם. ספר על החיים ומה שבתוכם. מעצים ומרגש. קראתי בנשימה אחת

 • שחר טלמור 18 בנובמבר 2018

  מדהים

  כבר כמה שנים שאני לא מוצאת ספרים לטעמי והספר הזה היה מרתק בטירוף ויוצא דופן! הדמות המרכזית בהחלט יוצאת דופן מכל ספר שקראתי והכתיבה זורמת ומהנה

 • רות ליאור 26 בספטמבר 2018

  ספר חובה, מדהים

  ספרה של מירה מגן "מיכאלה" הוא לדעתי יצירת מופת, לא פחות.
  כתיבה מהפנטת, דמויות מהחיים, הומור מקורי.
  רוצו לקרוא!!!

 • רות ליאור 26 בספטמבר 2018

  ספר חובה, מדהים

  ספרה של מירה מגן "מיכאלה" הוא לדעתי יצירת מופת, לא פחות.
  כתיבה מהפנטת, דמויות מהחיים, הומור מקורי.
  רוצו לקרוא!!!

 • לי יניני 4 במאי 2018

  ספר מצויין... לכול משפחה יש שלד בארון... !!!


  איזה יופי של ספר!

  מירה מגן יודעת לנגן על מיתרי השפה העברית, ורוקחת עלילה מרתקת, עם מרכיבים מדויקים ונכונים במיומנות רבה.

  כמו בספריה הקודמים, גם כאן מירה מגן כותבת על דמויות מיוחדות, ואאוטסיידריות. היא מתעכבת על פצעי החיים, והכאב האנושי, וברגישות נוגעת, ומקלפת בעדינות את הדמויות הזקוקות לסיוע ולהכוונה.

  בספרה "אחותו של הנגר" וגם ב"מיכאלה", מצאתי קריאת תיגר על ההשגחה, וגם כאן הוא לא ממש עוזר...

  העלילה מגוללת על ידי רונה-אחותה של מיכאלה.

  החיים של מיכאלה הם חלומה של כל אם! היא יועצת זוגית, נשואה לערן להב הפסיכיאטר, ולהם ארבעה ילדים. שלושה ילדים מוכשרים ונסבלים, ואחד עם "תסמונת בעלת שלוש אותיות" (עמוד 9)

  משפחת להב מתגוררת בדירה מרווחת, עם יחידת דיור ומשרד לקבלת פציינטים. מיכאלה מאוד מסודרת, שבויה ללוח זמנים מתוקתק, והחדר שבו היא מקבלת את לקוחותיה, הוא קודש הקודשים שלה.

  רונה צעירה בחמש שנים ושונה ממנה לחלוטין. היא אלכוהוליסטית בגמילה, תלושה מהמציאות, ללא סדר יום, ללא רכוש, ומקובעת בתוך הפסוק: "הכול הבלים הכול הבל".

  סמדר, האם של שתיהן מאושפזת בבית חולים לחולי נפש מספר שנים, ומאז שפיתחה רומן עם אלוהים ובעלה שנטש אותה.

  שלושת הדמויות הללו מתכנסות לתוך בית אחד. ראשית, רונה האלכוהוליסטית מובלת לבית אחותה באישון לילה,
  תוך הבטחה שתיתן לה קורת גג, וכך היא לא תיכלא ו/או תאושפז. כדי להכניס את רונה למסגרת, מיכאלה דואגת לה לתעסוקה, ושוכרת לה פיצוציה קטנה ברחוב אלנבי, שבה תוכל למכור עיתונים, סיגריות, ביסלי ותעסיק את עצמה במשך היום.

  זמן קצר לאחר מכן, מצטרפת אליהן סמדר, לאחר שהרופאים קיבלו החלטה שהיא כשירה ובריאה.

  שתיהן האם והבת, סמדר ורונה תתגורנה ביחידה הדיור, שכונה על ידי רונה ה"הוסטל", ועם הזמן יצטרף אליהן חבר נוסף: כלב.

  למרות שרונה לא נחשבה לעיפרון הכי מחודד בקלמר, היא מצליחה לזהות את הפירורים שאחותה ובעלה מטאטאים מתחת לשטיח. היא רואה, שומעת, מבינה ואת כל האירועים הנעים מסביבה, היא טומנת בתוכה ככספת בנאמנות.

  למיכאלה קשה ... על אחותה צריך לשמור, כדי שלא תפתח קשרי ידידות עם הבקבוק, ולאימא יש לדאוג שתיקח את התרופות במועדן, ומעת לעת להקשיב לדו-שיח שהאם פיתחה עם ציפור, שמשום מה בטוחה שהציפור הוא בעלה- רפאל, שחזר אליה בצורת ציפור.

  שלושת הדמויות ובעיקר שתי האחיות עוברות מסע. מיכאלה נסדקת ורונה חוזרת לקרקע בדרכה שלה, ואפילו מתאהבת...

  מירה מגן רקמה כאן עלילה על משפחה, ומובילה את הקורא למפגשים עם דמויות נוספות, מגוונות ומעניינות מול האמונה האלוהית. יחד עם זאת מצאתי כאן שילוב נהדר של שפה גבוהה, מול שפה פחות מצוחצחת בהתאמה לדמות. כוחה של הכתיבה מתבשמת בתיאור הדמויות, עומקן, והתחבטויות לרוב ללא פילוסופיה מעיקה.

  למען ההגינות, אני מודה שתחילת העלילה מעט איטית, אך ככל שהסדקים התרחבו, המולקולות התחברו, ונוספו אירועים, הקריאה הפכה לריצת מרתון.

  318 עמודים חולשים על מנעד נושאים: זוגיות, אהבה, היחסים בתוך המשפחה, מסגרות, דידקטיות יתרה, אמונה לא פתורה, ספקנות, שקרים, נורמות חברתיות, חרות ועוד.

  מצפה לכם מסע מרטיט עם שתי אחיות שונות ומרתקות.

  בשורה התחתונה: לכל משפחה יש שלד בארון.

  אני אהבתי, ואוהבת מאוד את כתיבתה של מירה מגן, וככל שאני קוראת מיצירותיה, אני מתענגת וממתינה כבר לספר הבא.

  ממליצה בחום.

  תיהנו.

  לי יניני

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?