התבהרות

התבהרות

מיכל ברנע אסטרוג

ספר זה הוא תוצאה של מחקר חלוצי ומקורי בשדה המרתק של השיח שבין פסיכואנליזה לבודהיזם. בלא ליפול להפשטות המרובות המקובלות בשדה זה, מביאה אליו מיכל ברנע-אסטרוג פן חדש: אפשרות ההזנה ההדדית בין רעיון התהוות הגומלין הבודהיסטי לבין המושג הפסיכואנליטי "הזדהות השלכתית". בניתוח מרתק ורהוט, ובהשראת שתי תורות הנפש החשובות הללו – הרחוקות לכאורה כמרחק מזרח ומערב – יוצרת ברנע-אסטרוג שיח בין שני הרעיונות; היא מציעה אפשרויות חדשות להתבוננות ביחיד, ביחסיו עם עצמו, עם הזולת, ועם העולם, באופנים חדשים של עבודה מיטיבה עם האי-נחת בחיינו, וביכולת הריפוי העמוק הטמונה בתודעה עצמה.
פרופ׳ יעקב רז, החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב; מחבר הספרים "טוקיו הלוך חזור", "זן בודהיזם – פילוסופיה ואסתטיקה", "כך שמעתי – רשימות זן", ועוד.

זהו ספר חשוב ורב-עוצמה. כתיבתה של ברנע-אסטרוג בהירה וצלולה ולעתים קרובות פואטית. יש בה תמהיל יוצא דופן של עזות ודקות הבחנה, של ניתוחים שהם פרי מחקר מדוקדק ואינטלקט חריף עם וינייאטות הומניסטיות. מרבית חיי אני פסיכיאטר ומתרגל ויפאסנה, ובכל זאת הרגשתי שאני לומד דבר חדש בכל עמוד. ברנע-אסטרוג כתבה יצירה שהיא גם ספר לימוד פסיכותרפויתי וגם עדות אינטימית.
פול ר' פליישמן (MD), מחבר הספר "פליאה – מתי ומדוע העולם נראה קורן". זוכה פרס אוסקר פיסטר של האיגוד האמריקאי לפסיכיאטריה על תרומותיו לחקר הפסיכיאטריה והדת.

מדובר בכתיבה חדשנית שיש בה התבוננות רעננה בחשיבה הפסיכואנליטית וידע מעמיק המנוסח בפשטות ובבהירות בכל מה שקשור לבודהיזם המוקדם (הקאנון הפאלי). ספרים רבים עוסקים בממשקים שבין פסיכואנליזה לבודהיזם – מעטים מהם מחדשים משהו. זהו ספר מקורי ממש, מצוין וחשוב ביותר.
ד"ר אסתר פלד, מחברת הספרים "פסיכואנליזה ובודהיזם: על היכולת האנושית לדעת", "להרבות טוב בעולם" ו"לאורה הצח של המציאות".
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 82.00 ₪
מחיר באתר 73 .80
+ -
שם:
התבהרות
מחבר:
מיכל ברנע אסטרוג
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011051301
מוציא לאור/ספק:
רסלינג
ביקורות
  • אסי 26 באוגוסט 2017

    חובה לכל איש טיפול חינוך ורוח

    ספר מפגיש יחדיו עומק ופשטות וזה מה שמביא להתבהרות

  • אסף סטי אל-בר 26 באוגוסט 2017

    ספר מעולה - מפגש מרתק בין פסיכולוגיה ובודהיזם

    הספר מצוין, כתוב היטב. מתי תובנות מעוררות השראה על המפגש בין פסיכולוגיה ובודהיזם ובעיקר על המפגש בין הבנות שונות של התודעה האנושית על סמך התבוננות פנימית עמוקה. תענוג אמיתי לקרוא

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?