כעדר הרחלים

כעדר הרחלים

מאיר כהן

נועה, נערה ירושלמית בת שבע-עשרה, חווה פיגוע התאבדות שבו נהרגים מהטובים שבחבריה. היא יוצאת ממנו, אומנם, בפציעה קלה בגופה, אך נפשה לא יודעת עוד שלווה. נועה יוצאת למסע בעקבות נפשה הסוערת, מסע בירור על מציאותה כאישה יהודייה-ישראלית בת המאה העשרים ואחת. את מי תפגוש במסעהּ זה? האם תמצא מזור לנפשהּ?
בעידן שבו הפמיניזם המערבי מעמיד את העולם הגברי כמודל שצריך לחקותו ולשאוף אליו, התובע מהאישה לאמץ אפיונים של העולם הגברי, תוך התעלמות מהמבנה הרגשי-מנטאלי-פיזיולוגי שלה - מציע הרומן הפילוסופי "כְּעֵדֶר הָרְחֵלִים" זווית חדשה ומאתגרת לעמדה זו. בעלילה נוגעת ומושכת זו המשורטטת ביד אומן, מוצע מודל אלטרנטיבי עבור
העולם הנשי. משובצים במהלכה פנינים מעולמות הרוח של המחשבה הישראלית החל מהתנ"ך ועד לחוכמת הקבלה והחסידות. הרומן נסוב סביב נושא מאתגר ושנוי במחלוקת, שכל אישה ואיש כמעט מתמודדים עם השלכותיו שמחלחלות בסופו של דבר לכל בית בישראל.
המחבר מציע העצמה לכוח הנשי תוך נאמנות לאופי האישה ולתכונותיה, ומימוש עצמי, פנימי ואמיתי שאינו נזקק למושגים הגבריים, וכדברי אחת מגיבורות הספר: "לפני שאתה הולך לממש את עצמך עליך להכיר תחילה מהו העצמי הזה שאתה רוצה לממש".
ביצירה מקורית זו, הראויה בהחלט לפרסום, מוזמנים הקוראים ללוות את נועה במסעה מעורר ההשראה, ולעבור איתה תהליכים מחשבתיים ורוחניים שיאפשרו בחינה מחודשת של הנחות יסוד וערכים המובנים מאליהם.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 68.00 ₪
מחיר באתר 61 .20
+ -
שם:
כעדר הרחלים
מחבר:
מאיר כהן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011360533
מוציא לאור/ספק:
ספרי צמרת
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?