אבל הלילה עוד צעיר

אבל הלילה עוד צעיר

ליאת אלקיים

"אבל הלילה עוד צעיר" נפתח ברגע שבו המעשיות מסתיימות וטקסי החניכה האמתיים של החיים מתחילים.
חתונה. לידה. בגידה.
גיבורה אחת, שלוש נקודות מפנה, שלושה שערים.
את השער הראשון, דבש, היא חוצה ככלה מותשת בערב חתונתה, ובעקבותיו מגיע ירח דבש משובש. בשער השני, מכונת היונקים, היא אם טרייה ומבוהלת בפגייה, משייטת כחללית בשביל-חלב של אורות בוהקים ואינקובטורים מצפצפים. ובשלישי, קלאב לאב לימבו, היא נסחפת בלילה אחד למועדון הנכון עם הגבר הלא נכון; שילוב שמסחרר אותה לתוך מבוך מראות שבו יותר מעתיד אחד אפשרי.
מסביב לגיבורה נשברים מבנים שגורים ונצרפים מחדש, מסחררים יחדיו מוזיקת רוק ומותגי מעצבים, משחקי מחשב ומיתולוגיה יוונית, טכנולוגיה פלילית וסמים חוקיים. , גבוה ונמוך. איכשהוא, למרות החלטות קיצוניות ומפגשים פרועים, גיבורת הרומן מצליחה לתמרן במבוכי הקיום האבסורדי - ואפילו, לרגעים, להשתחרר מכבליו.
במעבר בוטח בין סגנונות - מריאליזם הדוק ומאופק, דרך זרות סוריאליסטית ועד התנפצות לרסיסים פסיכדליים - ספרה הראשון של ליאת אלקיים הוא טריפטיך רב רבדים, רווי הומור שחור. בעוד שהרגש ברומן מנוטר בדייקנות, פרטי הקיום הגשמיים גואים ומציפים, מאיימים לחשוף את הסיפורים הלא מדוברים של החיים; את הבוץ שמתחת לציפורני המציאות.

דש קדמי:
"הספר מוביל אותנו אל מעל לדמויות, לעלילה ולפרטי המציאות, אל תובנות לגבי המצב האנושי והאימה הקיומית הכרוכה בו." נורית גרץ
"אתם צריכים לקרוא את הספר הזה, כי יש בו נובלה שמתרחשת בפגייה שתפיל אתכם מהרגליים ותעיף לכם את המוח. עד כדי כך הנובלה הזאת טובה. ופרועה. ומצחיקה. ומבעיתה. ומרגשת. וגורמת להבין כמה שבריריים החיים וכמה שברירית הנפש שאמורה לתחזק אותם. וכמה הכול אבסורדי. עכשיו רוצו לקופה.
(נ"ב שני החלקים האחרים גם בסדר גמור)" אסף גברון
"סיפור מצוין מגולל יותר מאשר מילותיו מספרות. 'דבש' הוא סיפור שאין בו שמץ מהמלודרמה, ובכל זאת הוא מסעיר מבחינה רגשית. זו הגדוּלה של ליאת אלקיים כמספרת: כל כך הרבה מגוֹלָל ב'דבש', כהלכה ובפרוטרוט, בלב הדברים ממש, ולא מסופר בו." עמרי הרצוג
"אלקיים עושה דבר יפה. היא לא רק מזהירה בפעם האלף את הקורא מהרובוט שהוא נושא בקרבו, מההפיכה שלו לאוטומט, לצרכן מכור ומנותק מהמציאות – היא גם מחדירה משהו אנושי וסנטימנטלי לתוך העולם המכני, המתכתי." יוני ליבנה
דש אחורי:
ליאת אלקיים נולדה וחיה בתל אביב. היא עיתונאית במוסף הארץ, זוכת מלגת ברלין לספרות מטעם האקדמיה לאמנות ברלין, וכלת פרס שרת התרבות לסופרים בראשית דרכם. "אבל הלילה עוד צעיר" הוא הרומן הראשון שלה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
אבל הלילה עוד צעיר
מחבר:
ליאת אלקיים
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010033265
מוציא לאור/ספק:
זב"מ
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?