הענן שהלך נגד הרוח

הענן שהלך נגד הרוח

יוסי גודארד

הענן שהלך נגד הרוח / גודארד יוסי

"מה קרה לכם?
שאלה הרוח וניסתה להרגיע את הרוחות,
נכנסה בכם רוח שטות?
לא יתכן שכל ענן יעשה ככל העולה על רוחו.
עופו למקומותיכם. עופוווווווו..."

במסגרת שנת השפה העברית מביאים לנו שני יוצרים – הסופר יוסי גודארד והמאייר דני קרמן
את סיפורו של 'הענן שהלך נגד הרוח' .
שני היוצרים חברו יחד לספר ולאייר סיפור שמכיל בתוכו צירופי לשון המצויים בשפה העברית, הכתובה והמדוברת, שכולם ילידי המילה רוח.
החל מ'ארבעת רוחות השמים' אל 'ברוח החיה', 'לא לרוחי', 'מורת רוח' ו'נחת ורוח' ועד 'להרגיע את הרוחות', 'רוח שטות', 'עושה ככל העולה על רוחו', 'התרוממות רוח' ועוד ועוד - כולם מופיעים בספר בשילוב מיוחד, מרענן ומפתיע.
הספר המיוחד הזה מכיל בתוכו ברובד הסיפורי את הסיפור המענג של גודארד על הענן הביישן שאינו חובב מכות ומריבות, איננו רב ואינו הולך 'מכות' עם שאר העננים. הוא נשאר תלוי ברקיע בזמן שכל חבריו מתפזרים במרחבי השמים ומורידים גשם במקומות לשם נשלחו על ידי הרוח, ואילו הוא מתמהמה עד הסוף המפתיע.
סיפור המשלב בתוכו בחכמה ובחן את עושר הניבים הקשורים במילה רוח.
ברובד האיורי אייר קרמן את הסיפור בשני היבטים שונים – לסיפור המעשה הוא נתן פן פיוטי, ואייר את הסיפור בצבעוניות עדינה וברישום קליל המעלה חיוך על שפתי הקורא. בהיבט השני יצר קרמן פרשנות משלו לכל ניבי הרוח, כשהוא מאייר אותם בצבעוניות חזקה ובקו קומיקסי מלא הומור, כשהוא 'מלביש' את פירושי הרוח על קשרים ויחסים בין בעלי חיים שונים.
התוצאה - ספר שהוא חגיגה לעין המתאים לקוראים צעירים ולקוראים מבוגרים יותר. אלה ואלה יקראו את הסיפור בחיוך ובהנאה, ואלה גם אלה ייהנו מהעושר הלשוני המצוי בשפה העברית, שספר זה הוא רק דוגמה לאוצר הטמון בה.

יוסי גודארד – הפיק וביים סרטים רבים בטלוויזיה הישראלית. שישה מהם זכו בפרסי הצטיינות.
ספרו "הנשוף שראה הפוך" זכה במקום ראשון במצעד הספרים תשס"ח/ 2008 ספרו "מעשה באפס" נבחר להשתתף במצעד הספרים השנה.
שני הספרים ראו אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד

דני קרמן – הוא אחד המאיירים המובילים באיור ספרי ילדים בארץ. אייר מאות ספרים לילדים ובני נוער, ביניהם ספרי קלאסיקה לילדים של לאה גולדברג, נתן אלתרמן, חיים נ. ביאליק ורבים אחרים. כתב ואייר ספרים משל עצמו. זכה בפרסים וביוקרה רבה. ספריו מלווים את הקוראים הצעירים מזה שנים רבות.
מומלץ לשנת השפה העברית ולכל השנים!
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 68.00 ₪
מחיר באתר 61 .20
+ -
שם:
הענן שהלך נגד הרוח
מחבר:
יוסי גודארד
מאייר:
קרמן דני
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011193337
מוציא לאור/ספק:
הקיבוץ
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?