מציורי המערות לטלפון החכם

מציורי המערות לטלפון החכם

יוני מזרחי

הספר - מציורי המערות לטלפון החכם: האבולוציה של המציאות המדומה – מבקש לשרטט את ההיסטוריה התרבותית המרתקת של טכנולוגיות המידע והתקשורת למן הופעת השפה האנושית לפני כמאתיים אלף שנים ועד להופעת הטלפון החכם. בספר נסקרים בשפה שאיננה דורשת כל ידע טכני מוקדם העקרונות ההנדסיים, נסיבות ההמצאה, וההשפעות ההיסטוריות והתרבותיות של טכנולוגיות מידע ותקשורת כגון שפת הדיבור של בני האדם הראשונים, מערכות הכתב בערים הקדומות בעולם, טכנולוגית הדפוס של עידן הרנסנאס, טכנולוגיות הצילום והקלטת הקול, ומכשירי הטלגרף, הטלפון, והרדיו של המאה ה-19. על רקע כל אלה נבחנות ההמצאות הגדולות של המאה ה-20: הטלוויזיה, המחשבים, האינטרנט והטלפונים החכמים. בנוסף לתיאור היסטורי-תרבותי עשיר של תולדות התרבות האנושית, הספר מבקש לברר במונחים נהירים לקריאה רעיונות גדולים כגון ההבדלים בין ייצוג אנלוגי לייצוג דיגיטלי של מידע ולברר את השלכותיהם הפילוסופיות, הכלכליות, העסקיות והחברתיות ולבחון בתוך כך כיצד טכנולוגיות המידע והתקשורת עצבו במידה רבה את מהלכי ההיסטוריה האנושית.
"ילידי דור האינטרנט נוטים לחשוב שהעולם נברא ביחד עם הסמארטפון והרשתות החברתיות. הגיע הזמן להכניס את הטכנולוגיה בת זמננו ואת השלכותיה החברתיות לתוך פרספקטיבה היסטורית ולהצביע על התפתחות המידע והעברתו בין בני אדם מאז שנוצר. הספר של פרופ' יוני מזרחי עושה זאת להפליא ויש לברך על כך".
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 138.00 ₪
מחיר באתר 82 .80
+ -
שם:
מציורי המערות לטלפון החכם
מחבר:
יוני מזרחי
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010140448
מוציא לאור/ספק:
סטימצקי
ביקורות
 • ד"ר משה שרעבי 23 בפברואר 2017

  ספר ייחודי וחשוב במדעי החברה

  פרופ' יוני מזרחי, עשה עבודה מחקרית פנומנלית בספרו "מציורי המערות לטלפון החכם- האבולוציה של המציאות המדומה".
  בזכות הידע הרחב שלו בתחומי אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, מערכות מידע והיסטוריה, הוא הצליח לכתוב ספר רחב יריעה שבו ניתוח נרחב, מעמיק ומרתק של התפתחות האדם ואשר כולל בתוכו תובנות רבות עלינו כבני אדם ועל שילוב טכנולוגיות המידע בחיינו.
  הספר משלב בתוכו את ההתפתחות ההיסטורית, התרבותית, הכלכלית, החברתית והטכנולוגית של האדם ומספק ידע שלא קיים בספרות המחקרית בארץ.
  ממליץ על הספר לכל העוסקים בתחומים הנ"ל ומאחל לספר הייחודי הזה הצלחה רבה

 • נאורה 24 בינואר 2017

  מרתק

  ספר מעניין, חשוב ומעשיר. אני קןרת בהתרגשות מהרגע שקיבלתיו לידי ואמליץ עליו לחבריי ומשפחתי.

 • גולן 24 בינואר 2017

  עולם מופלא של ידע ודעת!

  ספר מרשים ברוחב היריעה שמתאר בדרך בהירה וברורה, התפתחויות טכנולוגיות וההשפעה העצומה שיש לה על היבטים רחבים בחיינו. מלאכת מחשבת של חיבור בין מגוון תחומי דעת ונושאים.

 • מעיין סין 24 בינואר 2017

  מרתק!

  מבין רבים הספרים שעברו בידיי בזמן האחרון, זהו אחד הספרים המוצלחים, המסעירים, והגדושים במידע שקראתי. פשוט כיף לקרוא אותו ויש זרימה טובה. ממליצה בחום!

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?