שבע אימהות

יוכי ברנדס

שבע אימהות‮ ‬מספר לנו את סיפוריהן של שבע נשים גדולות בתנ"ך‮, ‬כפי שלא סופרו מעולם‮. ‬במלאכת בלשות ארכיאולוגית מבריקה חושפת‮ ‬יוכי ברנדס‮ ‬סיפורים ושברי סיפורים שנחבאים כבר אלפי שנים מתחת למעטה החיצוני הרשמי של התנ"ך‮ - ‬שהוא‮, ‬כידוע‮, ‬סיפור של גברים‮ - ‬מאחה אותם‮, ‬ויוצרת‮ ‬שבעה דיוקנאות מרהיבים של נשים שהצליחו‮, ‬באומץ ובתושייה‮, ‬לנצח את השיטה ולשרוד‮.‬ כמו‮ ‬במלכים ג‮, ‬הרומן התנ"כי שריתק מאות אלפי קוראים‮, ‬גם כאן מזמינה אותנו‮ ‬יוכי ברנדס‮ ‬להשתתף בפתרון כתבי חידה שדומה שמחברי התנ"ך‮ "‬שתלו‮" ‬עבורנו‮ - ‬הקוראים הסקרנים‮, ‬החשדנים‮, ‬ההרפתקנים‮ - ‬בתוך הסיפורים הממלכתיים‮. ‬
מה באמת דחף את בת לוט לאנוס את אביה במערה‮? ‬למה התנ"ך מעריץ את תמר ומתעב את אשת פוטיפר‮, ‬הלוא שתיהן עשו מעשה דומה‮? ‬מי עמדו מאחורי‮ ‬הסיפורים שמנסים להמעיט את דמותה של מרים הנביאה‮? ‬איך זה יכול להיות שהתנ"ך מתפעל מבנות מרדניות‮, ‬כמו בת פרעה ורחל‮, ‬שמבזות את אבותיהן‮? ‬מדוע רות צריכה שנעמי תלמד אותה איך לצוד את בועז‮, ‬ומה באמת קרה בין השניים בגורן שלו בלילה‮? ‬למה קשרו חכמינו תפילין לראשה של מיכל‮? ‬ואיך הפכה אסתר המלכה מבובת ברבי מחוקה לאדם הכי חכם בתנ"ך‮? ‬ על השאלות המרתקות הללו‮, ‬ועל רבות אחרות‮, ‬עונה‮ ‬יוכי ברנדס‮ ‬בדרך סיפורית כובשת לב‮. ‬אנחנו מתבוננים בנשות התנ"ך‮, ‬תחילה מרחוק ואחר כך מקרוב‮, ‬מבינים את המניעים שלהן‮, ‬מתוודעים לסביבה החברתית והתרבותית שבה הן חיות‮, ‬לומדים להעריך אותן‮, ‬ואולי אפילו להעריץ אותן‮, ‬ובתוך כך אנחנו גם מבינים מדוע מנעו מהן מחברי התנ"ך את קדמת הבמה‮.
‬ שבע אימהות‮ ‬הוא חגיגת קריאה אמיתית‮, ‬רומן־מדרש מודרני שהוא מיזוג מרנין של הרפתקת גילוי תרבותית וחוויה משחררת של התפרקות ממוסכמות פרשניות עריצות‮. ‬ שבע אימהות‮ ‬הוא ספר שמשלב בדרך משוכללת ואפקטיבית להפליא את המַחכים והמהנה‮.‬ יגאל שוורץ יוכי ברנדס‮ ‬נולדה בחיפה בשנת‮ ‬1959‮.‬ ספריה‮: ‬גמר טוב‮ (‬הספריה החדשה‮, ‬1997‮), ‬הגר‮ (‬ידיעות אחרונות‮, ‬1998‮), ‬לכבות את האהבה ‮ (‬ידיעות אחרונות‮, ‬2001‮), ‬גרעינים לבנים (‬ידיעות אחרונות‮, ‬2003‮), ‬וידוי‮ (‬ידיעות אחרונות‮, ‬2005‮), ‬מלכים ג‮ (‬כנרת‮, ‬זמורה־ביתן‮, ‬2008‮).
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 84 .60
+ -

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?

שם:
שבע אימהות
מחבר:
יוכי ברנדס
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0625-1200628
מק"ט:
011372715
מוציא לאור/ספק:
כנרת