אדל/ יוכי ברנדס

אדל/ יוכי ברנדס

יוכי ברנדס

הרומן החדש של יוכי ברנדס מגולל את סיפורו של הבעל שם טוב דרך עיניה של בתו, אדל, שאישיותה כובשת ומסעירה לא פחות מאישיותו של אביה.
יוכי ברנדס, שקנתה לה בספריה הקודמים מאות אלפי קוראים נלהבים, רתמה עצמה כאן למשימה קשה במיוחד, מלאת מכשלות ומהמורות, וצלחה אותה בהצלחה מסחררת. לראשונה אנו מבינים כיצד התפתחה תורת החסידות של הבעל שם טוב, שלב אחר שלב, מתוך הנפילות ומתוך העליות שחווה בחייו, וכיצד יצר מהפכה של אינדיבידואליזם שהקדימה את זמנה, כאשר קבע כי הגאולה תגיע בשעה שבני האדם יתקרבו אל הנשמה של עצמם.
אדל הוא ספרה החשוב והנועז ביותר של ברנדס, ועם זאת השוטף והקריא מכולם. הוא נקרא כמסע ברכבת הרים דוהרת. תחנה רודפת תחנה ואירוע רודף אירוע, ולעיני הקוראים מתגלים ההתרחשויות, הדמויות והכוחות ששינו את פניה של היהדות לבלי הכר.
יגאל שוורץ
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
במחיר מיוחד לחברי מועדון
83 .79 לחברי מועדון
+ -
שם:
אדל/ יוכי ברנדס
מחבר:
יוכי ברנדס
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011374222
מוציא לאור/ספק:
כנרת זמורה ביתן
ביקורות
 • זהבה 2 באוקטובר 2019

  קראתי בשקיקה

  ספר מדהים! 500 עמודים נגמעו בפחות מעוניין. כתיבה מרתקת . נכנסתי לעולם שלא הכרתי. עולם חם, של משפחה מיוחדת, בת שמעריצה את אביה. נשים חזקות. פורץ דרך ואבי תורת החסידות. מידי פעם בדקתי מול העובדות בועקיפדיה. אין זו ביוגרפיה מדויקת של הבעל שם טוב. לפי בועקיפדיה אמו נפטרה בלידה ואמו חי עד הגיעו לגיל 5. בספר כתוב שהתייתם והובא התינוק לבית הכנסת. הספר פשוט מרתק. מומלץ בחום!

 • רויטל 3 ביוני 2019

  ספר מקסים

  ספר הסטורי שמתאר בצורה יפה תקופה של אמונה מסוג אחר

 • תהל 19 באפריל 2019

  ספר מקסים ביותר

  זאת הפעם הראשונה שאני נחשפת לכתיבתה של יוכי ברנדס. ספר מקסים, מרגש, מעניין. הכתיבה נפלאה ואין ספק שכעת אקרא עוד ספרים של יוכי.

 • מרדכי 27 בינואר 2019

  ספר חובה

  פשוט סיפורת מדהימה על אחד האנשים הכי משפיעים והכי מעניינים בעידן שלפנינו. יד ביד, עם הרבה "ואוו" בדרך, יוכי ברנדס לוקחת אותי למקום שאליו הגיע הבעל שם טוב. שום דבר לא צפוי. אין חוקים במשחק.

 • אלעד 21 בנובמבר 2018

  מרגש

  קריא ורציף מרגש חודר למעמקי ושורשי ליבו של הבעל שם.

 • עדי 18 בנובמבר 2018

  WOW

  ספר מדהיפ!!!!!! אי אפשר להפסיק לקרוא, אחד הספרים היותר מרתקים ומעניניים שקראתי! ממליצה בחום !!!!

 • רבקה 30 בספטמבר 2018

  ספר מושלם!

  הייתי בחופשה באילת וקניתי את הספר, קראתי תוך פחות מיממה את 500 העמודים הנפלאים.. סיפור מרתק ומרגש. גדלתי על סיפורי הבעל שם טוב והזווית החדשה שיוכי הביאה היא פשוט מדהימה.

 • חיה כהן 15 בספטמבר 2018

  אדל

  אדל

  אחרי הטרנד של ספרים עם כותר של נשים ללא שם, למרות שהיו דעתניות ובעלות אישיות עצמאית ומרשימה, כמו: "אשתו של מגדל התה" "אשת הפיראט היהודי", "אשתו של מנהל גן החיות", "אשתו של הנוסע בזמן", "אשת הסנדלר", "אחותו של הנגר"
  "בתו של סוחר המשי" ועוד... ..סוף סוף כותר שקורא לאשה בשמה.

  אדל
  כמו שכתבה זלדה. לכל איש יש שם, וגם לכל אשה.

  השם אדל נבחר ע"י הבעש"ט ומסמל את ר"ת- "אש דת למו". עפ"י דברי משה האחרונים אל העם בספר דברים. ברנדס מתייחס לפסוק הזה בהרחבה בספר.

  השם אדל הוא אחד הנפוצים ביהדות.
  אדל היא לא רק זמרת מפורסמת אלא היתה גם בתו האהובה, המיוחדת ופורצת הגדרות של הבעל שם טוב והיתה סבתו של הרב חיים נחמן מברסלב, שאת קיברו יצאו החסידים לפקוד בראש השנה והשאירו שם זוהמה.
  יוכי ברנדס צאצאית של משפחה זו כתבה את הביוגרפיה של הבעש"ט מזווית ראייתה של בתו שיחסיה עם אביה הנערץ ידעו גם משברים קשים.

  אני לא יודעת אם זו ביוגרפיה אמיתית או בדיה, אבל זה ממש לא משנה, כי קורות חייו לא ידועים בדיוק, וכפי שכתב אריסטו, ההבדל בין היסטוריה לספרות הוא שההיסטוריה מחוייבת לתאר מה שהיה, והספרות מתארת מה שיכול היה להיות. הבעש"ט לא כתב כלום, הוא ידע רק לקרוא. לא ידע לכתוב.

  אני לא ממש מתחברת למיסטיקה ולכל עליות הנשמה של הבעש"ט ודומיו, שנדמים בעיני כהתחזות ולא בטוחה בסגולותיו המיוחדות בריפוי חולים ע"י אמירת מילים ואותיות מסויימות. החלמת החולים היתה כנראה קשורה לאמונה בו. ואולי אני טועה.

  אולי עישון העשבים שיוכי ברנדס מדגישה לאורך כל הספר הם שגרמו להזיות שלו ולפגישותיו עם מלאכי עליון ועם דמויות תנ"כיות.

  לפי התרשמותי, יוכי ברנדס עצמה כנראה גם מפקפקת בסגולותיו העל-אנושיות ולא בכדי היא מתארת את "שירת העשבים" ועישון העלים שהתבצעה לפני כל עליית נשמה. אבל הספר מרתק ואולי הטוב ביותר שלה, ברמה אחת עם "הפרדס של עקיבא".

  הבעל שם טוב שהיה יתום ללא כל סיכוי להתקדם בעולם, החל את דרכו בתחתית הסולם החברתי, ועלה בסולם הדרגות עד שהפך למנהיג התנועה החסידית. לזכותו ניתן לומר שהוא גרם למטמורפוזה בתפיסת עבודת האלוהים בחסידות, כאשר הגיע לתובנה שאין צורך בצומות וסיגופים ועבודת השם צריכה להיעשות בשמחה, שירה וריקודים. יש לדאוג להנאת הגוף והנפש, והתפילה יכולה להיעשות בכל מקום ולא רק בבית הכנסת.

  הגאולה תבוא כאשר כל אחד יגאל את נשמתו הוא. אלפים נישבו בקסמיו ואימצו את תורתו. היו לו גם מתנגדים רבים והוא נפטר בתחושת כישלון.

  אני לא מתכוונת לתמצת כאן את את כל 500 העמודים ולחסוך מכם את ההנאה שבקריאה. קיראו לבד ולא תצטערו.

  אמנם אפשר היה לקצר קצת כדי להשאיר זמן לבשל לחג, אבל הספר כתוב בכישרון רב, הסופרת יודעת ליצור מתח, לרתק ולהפתיע.

  מתאים לקריאה ביום כיפור.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?