מזומן בזמן

מזומן בזמן

יגאל ארקין

מזומן בזמן מספר את סיפורם של השטרות והמטבעות של מדינת ישראל שהיו ועודם בשימוש ב-70 שנותיה, מיום ההכרזה על הקמת המדינה בה׳ באייר תש״ח (14 במאי 1948) ועד ימינו אלה.
הספר סוקר את -
❖ השטרות והמטבעות של המנדט הבריטי על ארץ ישראל;
❖ השטרות והמטבעות של מדינת ישראל;
❖ השטרות והמטבעות בהנפקת בנק ישראל.
הספר עוסק בהיבטים השונים והמגוונים הקשורים בהכרת השטרות והמטבעות ומציג בפני הקוראים סקירה מקיפה, איכותית ומעודכנת על אודותם. הספר כולל עשרות תמונות הקשורות לאישים ולאתרים המופיעים על השטרות, וכן הסברים תמציתיים על הדמויות והנושאים המוצאים בהם ביטוי, כדי להרחיב ולהעשיר את הידע בתחום.
המידע הרב שבספר מיועד לא רק ל״אוהבי הכסף״ שבינינו, אלא לכל מי שמוצא עניין בתולדות השטרות והמטבעות של המדינה שבדרך ושל מדינת ישראל, שהם נדבך חשוב ומרתק בתקומת המדינה.

יגאל ארקין - אספן שטרות, עוסק במחקר בתחום הנומיסמטי על גלגוליהם של השטרות בארץ ובעולם, חבר בעמותת אספני שטרות ומטבעות בישראל, ומחברם של הספרים: ״שטרות ומטבעות ארץ ישראל 1998-1927״, ״כסף מספר - אישים ואתרים בשטרות ישראל״ (דו־לשוני), ״השטרות והמטבעות בישראל 2006-1927״ (בעברית ובאנגלית), ״כסף מונומנטלי״ (באנגלית), ״כסף מַלכותי״ (באנגלית), ו״הצד השלישי של שטרות הנייר של קובה״ (באנגלית ובספרדית).
מאמרים פרי עטו פורסמו בדו־ירחון עת־מול בהוצאת יד בן־צבי, ב״מאמרי מנדט״ ובעלון עמותת אספני שטרות ומטבעות בישראל.
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 128.00 ₪
מחיר באתר 115 .20
במחיר מיוחד לחברי מועדון
102 .40 לחברי מועדון
+ -
שם:
מזומן בזמן
מחבר:
יגאל ארקין
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
014561380
מוציא לאור/ספק:
קוראים
ביקורות
  • יוסי שושני 9 באפריל 2018

    ספר נהדר

    כתוב, מצולם וערוך היטב. תענוג להיות בעליו. כבעל אוסף קטן של שטרות ומטבעות זה עוזר לי למצוא יד ורגל במה שיש לי ורצון לחפש ולהשיג את מה שאין לי. ממליץ בהחלט לכל מי שאכפת מהמדינה שלנו ומההיסטוריה שלנו וגם מעניין באופן כללי. בכל זאת חסר לי דבר מה - הערך החלופי של כל פרט או לפחות לדעת מה אפשר היה לעשות עם כל מטבע ושטר בתקופתם.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?