פקעת

פקעת

זיוה עודד

מצטער, אמא, אני צריך עזרה, אני לא יכול לבד, לחש יוסף. רחל, כדרכה, רק חייכה אל בנה מתוך התצלום הישן ולא אמרה מילה. וכך, בגיל 27, בעודו שוכב במיטה של אמו, לכוד בעיניה, הסתנן אל לבו לראשונה החשד, שאם ימשיך לחפש במבטה האילם מחילה ומצפן לדרכו בחיים, הוא יישאר מיותם ובודד עד קץ הימים.

רחל, שחזתה במות אימהּ ובהמשך ננטשה על-ידי אביה, פיתחה אובססיה חולנית אל גבר שלא היה בידו להגשים את משאלותיה. בתוך-כך היא הופכת לאם לא בשלה ואף אלימה.
יוסף, בנה, גדל בצל השיגעון של אמו, ולמרות הצלקות העמוקות שהותירה בנפשו, הוא בוחר להיחלץ מן הפקעת החונקת שבה כרכה אותו אליה מרגע לידתו. בעזרת מסירותן ואהבתן היציבה של דמויות מיטיבות אחרות בחייו, הוא משתחרר משלשלאות הזעם והאשמה.

פקעת הינו רומן פסיכולוגי סוחף הלוקח את הקורא למסע נוגע ללב אל נבכי השיגעון.
דרך סיפורם הטרגי של אם ובנה אנו נחשפים לטירוף המתפתח, ועובר מדור לדור, ומתוודעים לאפשרות להיחלץ מנוכחותו הבולענית.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 74.00 ₪
מחיר באתר 66 .60
+ -
שם:
פקעת
מחבר:
זיוה עודד
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011051701
מוציא לאור/ספק:
כרמל
ביקורות
 • אדיט פולק 28 במאי 2018

  "נלכדתי " בקריאה מבלי להרפות כמעט..

  מהתחלה ועד הסיום הפקעת מתגלה ומתהווה נפרמת ונתפרת . הדמויות חיות וניתן ממש לחוש בהן בהתהוותן ביחסים הנרקמים.
  מסעות הנפש הזמן המקום לא תמיד קל לשאת התמודדותם אך מרתק להתלוות אליהם.
  קראתי כמעט בנשימה אחת
  אהבתי מאד.

 • רות 27 במאי 2018

  אחד הקולות המקוריים שנשמעו כאן

  בסד

  פקעת

  ביד אמונה, בשפה רהוטה, בדיוק, בכאב ובחמלה טווה זיוה עודד את פקעת חייהם של גיבוריה. רחל, שמותה הטראגי של אימה דוחף אותה לאהבה בלתי אפשרית, ליאה, הקשורה אליה בקשר דם מורכב, יעקב האהוב והבוגדני, ויוסף שנשמתו רמוסה לרסיסי מראות של כולם וממאנת לאחות את שבריה.

  בין ישראל להודו נרקמת עלילה משפחתית סוחפת , כשכל אחד מבני המשפחה סוחב איתו את כאבו, את תולדת כאבם של האחרים ויוצר קשר גורדי נוסף בפקעת הבלתי אפשרית של כולם.

  הסופרת מיטיבה לתאר את הקושי של גיבוריה, ולרדת לעומק של הנפשות הפועלות. היא מפגישה אותנו בספר הזה עם הפחדים הגדולים ביותר שמאיימים על גיבוריה וגם על כל אחד מאיתנו, עם חרדת הנטישה והמוות, עם טירוף חסר רחמים, עם בדידות קשה ועם אהבה חד צדדית ונכזבת.

  הגיבורים בספר מתכתבים בשמותיהם ובדמויותיהם עם הסיפור התנכי הבראשיתי אבל מהדהדים אותו למקומות אחרים, ולוקחים איתם את הקורא אל חוויה חזקה ומטרידה.

  אני עוד ממשיכה לחשוב על הספר ולהגות בגיבוריו ימים רבים לאחר שסיימתי לקרוא אותו ומבחינתי זו האינדיקציה הטובה ביותר לספר מצויין.

 • עזגד 27 במאי 2018

  ספר נפלא ורגיש

  ספר נפלא ומקורי, מתאר התפתחות של שגעון בתוך המשפחה בדרך אמיצה ומקורית. הספר מפתיע וסוחף לכל אורכו. הדמויות מעניינות ומעוררות שאלות נוקבות על השיגעון שיכול להיות חבוי בכל אחד מאיתנו ועל אחריותן של הדמויות הסובבות אותנו במהלך חיינו והשפעתן עלינו.

 • אוהד 27 במאי 2018

  סוחף ונוגע עמוק בנשמה

  ספר שלוכד מהרגע הראשון ונוגע עמוק בדרמה האנושית של נורמליות ושגעון ושל היחסים הורה וילד.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?